פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אחרי הירי: מטוסי קרב של צה"ל תקפו "תשתית טרור מרכזית" בעזה

   חיל האוויר תקף תשתית טרור ברצועה לאחר שיגורן של שלוש רקטות אתמול מרצועת עזה. דובר צה"ל: "ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים". בחודש האחרון נורו לעבר שטח ישראל כ-22 רקטות

   אחרי הירי: מטוסי קרב של צה"ל תקפו "תשתית טרור מרכזית" בעזה
   עריכה: שניר דבוש

   חיל האוויר תקף הלילה (חמישי) באמצעות מטוסי קרב תשתית טרור מרכזית ברצועת עזה. זאת בתגובה לרקטה שנורטה משטח הרצועה לעבר אחד מיישובי מועצה אזורית אשכול. הרקטה נחתה בשטח פתוח, ללא היו נפגעים או נזק לרכוש.

   מוקדם יותר טענו הפלסטינים כי נורו שתי רקטות נוספות לעבר שטח ישראל. התרעת צבע אדום לא הופעלה בשני המקרים, שהתרחשו בהפרש של כשעה וחצי ביניהם. למרות טענות הפלסטינים, בצה"ל מציינים כי לא אותרו שרידי הרקטות בשטח ישראל. שיגור נוסף נכשל ונפל בשטח הפלסטיני בגזרת חאן יונס.

   "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו מעל ומתחת לקרקע לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל. "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".

   עוד בוואלה! NEWS:
   בפעם השלישית: רקטה נורתה מרצועת עזה לישראל, אין נפגעים
   מאחורי הגב של חמאס: הג'יהאד האסלאמי ירה פצמ"רים איראניים
   עזה גוססת, ומלחמה כבר לא נראית האפשרות הגרועה ביותר

   נפילת רקטה בשטח פתוח, מועצה אזורית אשכול, 1 בינואר 2018 (חטיבת דובר המשטרה , ללא קרדיט)
   רקטה שנפלה בשטח פתוח סמוך ליישובי מועצה אזורית אשכול, בתחילת השבוע

   בחודש האחרון נורו אל עבר שטח ישראל כ-22 רקטות, מתוכן ארבע התפוצצו בשטחי מגורים בשדרות ובמועצות האזוריות חוף אשקלון ושער הנגב.

   "לצערנו, נערכנו לאפשרות לירי לכיוננו על רקע גילוי המנהרה, הקמת המכשול והכרזת טראמפ", אמר גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול. "אנחנו לא מוכנים שירי יהיה שגרת חיינו וסומכים על הצבא ועל הגורמים המדיניים שיפעלו בשיקול דעת ובאופן שיחזיר את ההרתעה ולא יגרור להסלמה מיותרת באזור. אנו ממשיכים בשגרת חיינו ואין שינוי בהנחיות".

   צבע אדום בעוטף עזה, 29 בדצמבר 2017 (שי מכלוף)
   פצצת מרגמה שהתפוצצה בקיבוץ בשער הנגב, ביום שישי (צילום: שי מכלוף)
   צבע אדום בעוטף עזה, 29 בדצמבר 2017 (שי מכלוף)
   פצצת מרגמה בשער הנגב (צילום: שי מכלוף)