ברקע ציורי הנכבה בנצרת - אלשיך ביקר בחגיגות חג המולד

יום לאחר חשיפת ציורים של דגלי פלסטין ודמויות מהמאבק הפלסטיני לעצמאות שצוירו במרכז העיר וכללו תמונות מחבלים, המפכ"ל הגיע לביקור לכבוד החגיגות. "המשטרה תאפשר לכל הדתות והעדות בישראל לחגוג – אין תענוג גדול מזה"

צלמים זמניים מורשים

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך סייר אתמול (חמישי) בנצרת לקראת אירועי חג המולד בעיר. הביקור התקיים יום אחרי הפרסום בוואלה! NEWS על ציורי קיר גדולים שצוירו במרכז העיר ומהללים את המאבק הפלסטיני. בציורים נטען כי יותר מ-15,000 פלסטינים נרצחו בנכבה ב-1948 וכי "הנכבה נמשכת", והתנוססה דמותו של "השהיד בסל אל-ערג'" שחוסל על ידי כוח ימ"מ ברמאללה.

אלשיך ביקר בעיר על רקע הודעת בשבוע שעבר הודיע ראש עיריית נצרת עלי סלאם כי יבטל את חגיגות החג המולד המסורתיות, בעקבות ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל. לדבריו, הוא תכנן לבטל את החגיגות לאחר שטראמפ "פגע בקודש הקודשים" של תושביו ו"מתוך כבוד לירושלים הקדושה הנוגעת לכולנו. למרות שחזר בו מהחלטתו, במת הבידור הגדולה שפעלה בשנים קודמות בכיכר המעיין לא הוקמה השנה ולעיר הגיעו פחות מבקרים ביחס לשנים קודמות.

עוד בוואלה! NEWS:
הפתעה בחגיגות חג המולד בנצרת: תמונות מחבלים ותערוכת נכבה
אביו של אחד החשודים בתקיפת חייל: "ילדים טובים שנקלעו לקטטה"
בתמיכת 128 מדינות: האו"ם אישר את ההצעה נגד ההכרה בירושלים

עוד באותו נושא

הפתעה בחגיגות חג המולד בנצרת: תמונות מחבלים ותערוכת נכבה

לכתבה המלאה
"נצרת היא עיר השלוםוביקרו בה עשרות אלפים". אלשיך וסלאם בנצרת, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)

במהלך ביקורו של המפכ"ל, סלאם אמר לוואלה! NEWS כי דווקא לא נרשמה ירידה בכמות המבקרים השנה. "נצרת היא עיר השלום, עיר הבשורה וביקרו בה עשרות אלפים. היום הגיעו לעיר 10,000 יהודים, מחר יגיעו פי שניים ושלושה ובשבת יגיעו 50,000 יהודים".

אלשיך שלווה במפקד מחוז צפון במשטרה ניצב אלון אסור ותחת אבטחה כבדה, ביקר ב"כריסמס מרקט", בעץ חג המולד הגדול שבכיכר המעיין וכן במערת אל-קילאי שבמתחם מגוריו של הבישוף היווני-אורתודוקסי, מערה ענקית מהתקופה הרומית שייתכן כי שימשה כמערת מסתור. "המשטרה עושה הרבה מאד תפקידים ואת כולם היא עושה במסירות רבה. גם לוחמה בטרור, גם לחימה בשחיתות, אבל אין תענוג יותר גדול מלתת שירות ולאפשר לאנשים להרגיש בטוחים באירועים", אמר.

אלשיך במערת אל-קילאי של הבישוף היווני, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)

המפכ"ל הוסיף כי הדבר דורש השקעה רבה של שוטרים וכוח אדם נוסף לצד שיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות, אבל התוצאה גורמת "לתענוג גדול שגורם לאנשים ליהנות". במהלך ביקורו, איחל שנה טובה אזרחית לכל האזרחים והדגיש כי המשטרה תאפשר חגיגות בכל מקום לכל אחת מהעדות והדתות בישראל".

"המשטרה תאפשר חגיגות לכל אחת מהעדות והדתות בישראל". אלשיך בנצרת, אתמול (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)
תמונת המחבל בסל אל-ערג' בציור על קירות העיר (צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)
חגיגות חג המולד בנצרת (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully