פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חקירת דוד ביטן: המדינה הציעה הסכם עד מדינה לחשוד נוסף

   הסכם עד מדינה הוצע ליזם דרור גלזר, החשוד במתן שוחד ליו"ר הקואליציה דוד ביטן בתמורה לקידום פרויקט נדל"ן. לאחרונה פורסם כי גם איש העסקים משה יוסף עשוי להפוך לעד מדינה בפרשה. סנגורו של גלזר: "נמתין לתוצאות החקירה"

   חקירת דוד ביטן: המדינה הציעה הסכם עד מדינה לחשוד נוסף
   צילום: יותם רונן ואבי כהן, עריכה: יוסי אלטר

   ימים ספורים אחרי שחרורו של איש העסקים משה יוסף בצל לחצים שהופעלו עליו להפוך לעד מדינה, נחשף היום (שני) כי המדינה הציעה הסכם עד מדינה ליזם דרור גלזר החשוד גם הוא במסגרת פרשה 1803, העוסקת בשחיתות בעיריית ראשון לציון. לדברי עו"ד גיל עשת, סנגורו של גלזר, "מרשי כפר בחשדות בחקירתו וטען כי לא העביר כספי שוחד לאיש. הוא שוחרר ביום חמישי האחרון לביתו, ואנו נמתין לתוצאות החקירה בעניינו".

   גלזר חשוד שהעביר לביטן כספי שוחד בשווי של רבע מיליון שקלים דרך יוסף, הנחשב לחשוד מרכזי בפרשה ול"אחד ממחוללי הפשיעה", כדי לקדם פרויקט בנייה בתל אביב. בידי החוקרים הקלטה שבה נשמעים ביטן ויוסף מזכירים את השם "דרור" ומדברים על כסף.

   עוד בנושא:
   בצל ניסיונות להפוך אותו לעד מדינה: החשוד במתן שוחד לביטן ישוחרר
   אשתו של ביטן והקבלנים המקורבים: היומן שחושף את הקשר בין החשודים בשחיתות
   נתניהו בהתייחסות ראשונה לחקירות ביטן: "עומדת לו חזקת החפות"

   יו"ר הקואליציה דוד ביטן במליאת הכנסת, 11 בדצמבר 2017 (מערכת וואלה! NEWS , נועם מושקוביץ)
   לחוקרים הקלטה שבהן הוא מזכיר את השם "דרור" ומדבר על כסף. ביטן (צילום: נועם מושקוביץ)

   לפני כשבועיים הותר לפרסום כי גלזר הוא אחד מיזמי הנדל"ן שנעצרו במסגרת הפרשה. בתגובה מסרו סנגוריו ארז הראל והילה שמעון כי הוא "משתף פעולה ומשיב לטענות החוקרים". בנוסף הוסיפו כי "מרשנו סמוך ובטוח כי בתום החקירה יתברר כי פעל באופן חוקי ותקין בדיוק כפי שטען מלכתחילה".

   יוסף שוחרר ביום שישי האחרון, על אף שבית המשפט הורה להאריך את מעצרו. על פי החשד, ביטן פעל להטות מכרזים בשטח ראשון לציון לטובת יוסף ומקורביו בתמורה לכסף שלווה מאבי המשפחה. בתו של יוסף, שנחקרה ושוחררה בתום חקירתה, מונתה לתפקיד בסביבתו הפוליטית של ביטן ואת שכרה קיבלה לכאורה מהקופה הציבורית, כחלק מתשלום החוב לאביה.

   משה יוסף, חשוג בפרשת ראשון לציון, בית משפט השלום רשלצ, 11 בדצמבר 2017 (ניב אהרונסון)
   "אחד ממחוללי הפשיעה". משה יוסף, ששוחרר ביום שישי (צילום: ניב אהרונסון)