ארה"ב: עשרה שוטרים נפצעו בעימותים עם מפגינים בסנט לואיס

האלימות פרצה במהלך הפגנות נגד זיכויו של שוטר לבן מעבירת רצח צעיר שחור שהיה חשוד בסחר בסמים ב-2011. לטענת המשטרה, קבוצת מפגינים יידתה לעבר הכוחות לבנים ובקבוקי מים וניפצה זגוגיות של בתי עסק. מושל מיזורי: "זו לא מחאה, זה פשע"

רויטרס
16/09/2017
צילום: רויטרס, עריכה: יוסי אלטר

עימותים בין המשטרה למפגינים במיזורי, ארצות הברית - כל העדכונים:
- עשרה שוטרים נפצעו בעימותים בעיר סנט לואיס

- מפגינים מחו נגד זיכוי שוטר מעבירת רצח חשוד שחור שבו ירה למוות בתום מרדף ב-2011
- לטענת המשטרה, המפגינים יידו לבנים וניפצו זגוגיות של בתי עסק
- לפחות 13 בני אדם נעצרו

עשרה שוטרים נפצעו היום (שבת) בעימותים עם מפגינים בסנט לואיס שבמיזורי, ארצות הברית, במהלך הפגנה שהפכה לאימה נגד זיכויו מרצח של שוטר לבן שירה למוות בצעיר שחור ב-2011. האלימות גברה בעת שהמשטרה התעמתה עם קבוצת מפגינים שצעדה מבית המשפט שבו ניתן פסק הדין לעבר שכונה שבה מוקדי רבים בחיי הלילה של העיר. לפחות 13 בני אדם נעצרו.

לאחר שרוב המפגינים נסוגו מהצעדה, קבוצה קטנה יותר של מוחים פתחה בהפגנה ברחובות שכונה אחרת בעיר, שבה מתגורר ראש העיר. לפי המשטרה, קבוצה זו התפרעה ברחובות ועל כן היה עליה להשתמש בגז מדמיע ובכדורי גומי לפיזור ההפגנות. לפי המשטרה, המפגינים שברו זגוגיות של ספרייה מקומית, מסעדה ובית מגורים, ואף יידו לבנים ובקבוקי מים על כוחות המשטרה.

עוד ידיעות מהעולם בוואלה! NEWS
נמשך המצוד אחר החשודים בפיגוע בלונדון: "יהיו יותר שוטרים ברחובות"
קוריאה הצפונית: מטרתנו הסופית היא השגת שוויון בכוח מול ארה"ב
בלב מרחב עוין: המדינה שלאף אחד אין אינטרס שתקום - פרט לישראל

ברשויות חוששים ממהומות הדומות לאלו שהתרחשו בפרגוסון ב-2014. מגפינים במיזורי(צילום: רויטרס)

מושל מיזורי אריק גרייטינס הגיב למעשים ואמר כי "הדיווחים של המשטרה על לבנים שנזרקו לעבר כוחותיה אינם מחאה. זהו פשע. אנחנו עומדים מאחורי השוטרים שלנו, לא נסבול את האלימות הזו". הרשויות במדינה קראו לרגיעה בהפגנות שהתעוררו בעקבות פסק הדין, זאת מתוך חשש להתלהטות הרוחות וליצירת מחאה אלימה ומהומות הדומות לאלו שהתרחשו בפרבר הסמוך פרגוסון ב-2014.

המחאה פרצה בעקבות פסק דין שניתן לאחר משפט בן חמישה שבועות ללא חבר מושבעים. בפסק הדין, נמצא השוטר ג'ייסון סטוקלי, בן 36, זכאי מעבירת רצח מדרגה ראשונה בירייה למוות באנתוני למאר סמית', בן 24 שהיה חשוד בסחר בסמים. סמית' נורה חמש פעמים במכוניתו לאחר שניסה להימלט מסטוקלי ומשוטר נוסף בדצמבר 2011.

עוד בוואלה!

טראמפ לראשי ארגונים יהודיים: "רוצה להשיג שלום עד סוף השנה"

לכתבה המלאה
13 בני אדם נעצרו. כוחות המשטרה במיזורי(צילום: רויטרס)

במהלך המרדף אחריו, לפי התביעה, נשמע סטוקלי אומר בהקלטה מתוך הניידת כי הוא הולך "להרוג" את סמית'. לקראת תום המרדף, השוטר ששהה עם סטוקלי בניידת ונהג בה התנגש ברכבו של סמית'. כך נעצרו שני כלי הרכב, ובעקבות זאת יצא סטוקלי מהניידת, ניגש לסמית' ופתח לעברו באש באמצעות אקדחו.

ההפגנות במיזורי(צילום: רויטרס)
ההפגנות במיזורי(צילום: רויטרס)
ההפגנות במיזורי(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully