ברק הגיב לנאום נתניהו: "כשיפורסמו העדויות ייגמר המשחק, עליו להתפטר"

נאומו של ראש הממשלה עורר שורה של תגובות חריפות מצד פוליטיקאים, בהווה ובעבר. ברק, שאותו כינה נתניהו "איש ישן עם זקן חדש" תקף: "אין מנהיגות, יש פאניקה". גבאי: "חברי מרכז הליכוד תומכים בשחיתות" ח"כ חסון: "אזרחי ישראל צפו הערב בנאום של דיקטטור"

10/08/2017
צילום: מתוך הפייסבוק של אהוד ברק

(בווידאו: נאומו של נתניהו, אמש בתל אביב)

עוד בוואלה!

יש לזנייה, ויש לזנייה של אהרוני

בשיתוף ברילה

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק התייחס אמש (רביעי)לנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס התמיכה שנערך לכבודו בגני התערוכה בתל אביב. בסרטון שפרסם אמש בעמוד הפייסבוק שלו אמר ברק: "ביבי-ביטן כיכבו הערב במופע בכיינות פתטי. החברים מגלים אהדה מרגשת, אבל כשתפורסם עדותם של עדי המדינה ייגמר המשחק".

ברק הוסיף כי "זו לא רדיפה ולא מחלוקת מדינית. מדובר בשחיתות אישית ומערכתית. מי באמת יאמין שהיועץ המשפטי לממשלה והמפכ"ל רודפים את ראש הממשלה? רבים מפקודיי וחבריי היו והינם ליכודניקים. הם אזרחים גאים וישרים ולוחמים אמיצים, לא בובות על חוט. הם לא יודעים את נפשם מצער ובושה, אבל לא יגבו עבריינות קשה בצמרת ולקיחת שלמונים".

"לאזרח הפשוט נתונה חזקת החפות, אבל ראש הממשלה איננו יכול להתחבא מאחוריה", אמר ברק. "עם הכוח שניתן לראש הממשלה נולדת אחריות יתרה. אחריות מיניסטריאלית וציבורית. בימים הקרובים עליו להתפטר, כפי שהתבטא כבר הנשיא לשעבר של העליון שמגר. ביבי עומד לסיים את דרכו, אם הוא יתעשת וייזום סיכום מכובד, ייזכרו לו גם הישגיו. אם ימשיך להתמהמה, הוא יתרסק אל התהום וחבל", הוסיף.


עוד בוואלה! NEWS:
"מפקירים אותנו": הנכים הפגינו וחסמו כבישים ליד כנס התמיכה בנתניהו
בלי סודות? החשאיות של מנדלבליט קידמה את חקירות ראש הממשלה
נתניהו על האפשרות שהחקירות יובילו להדחתו: "לא יקרה"

הסרטון שפרסם הערב ברק בחשבון הפייסבוק שלו

מוקדם יותר אתמול צייץ ברק בחשבון הטוויטר שלו: "החשוד מבלפור ממשיך להתבכיין. הליכודניקים הם אזרחים גאים וישרים. לא בובות. אין רדיפה, יש שחיתות. אין מנהיגות, יש פאניקה", צייץ ברק.

בנאומו אמש הזכיר נתניהו את ברק ואמר: "איך אמר אותו איש ישן עם זקן חדש? הוא היה פעם ראש ממשלה לזמן קצר, לא מהמוצלחים ביותר. 'הצונאמי המדיני בדרך'. איזה צונאמי, איזה בידוד, איזה שטויות. מדינת ישראל נמצאת בפריחה מדינית חסרת תקדים, וזרם הביקורים בארץ וזרם ההזמנות שלי לחו"ל הוא חסר תקדים".

"אין רדיפה, יש שחיתות". נתניהו בתל אביב, אמש(צילום: מערכת וואלה!, ראובן קסטרו)

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג הגיב גם הוא לנאום ראש הממשלה ואמר כי "מופע האימים של נתניהו הערב מבטא רגע מבחן לשלטון החוק ולדמוקרטיה הישראלית. השתלחותו של ראש ממשלת ישראל הייתה מביכה, משפילה ומסוכנת. הציבור מימין, ממרכז ומשמאל יודע כי הגיעה העת להחליף את נתניהו. לציבור נמאס מתחושת שלטון היחיד והוא סולד מהאיום שנבע מדבריו של נתניהו לדמוקרטיה החופשית, הנאורה והבריאה בישראל".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר כי "עם ישראל ראה הערב ראש ממשלה חסר ביטחון". לדבריו, "תמיכת חברי מרכז הליכוד הערב בשחיתות של משפחת נתניהו לא משקפת את דעת מצביעי הליכוד שכמו כל עם ישראל משלמים את מחיר השחיתות בשירותים אזרחיים, פקקי תנועה, מחירי דיור בלתי אפשריים וזוגות צעירים שמפחדים להתחיל את חייהם העצמאיים".

נתניהו הגיב בנאומו לפרסומים בשבוע שעבר שלפיהם הוא חשוד בעבירות שוחד והתייחס לחקירות השונות שבהן נקשר שמו. "התקשורת והשמאל שמשרת אותה מייצרים אינסוף פרשיות, אינסוף כתבות, אינסוף כותרות כדי שאולי משהו יתפוס. אם לא צוללות אז סיגרים, אם לא סיגרים – שיחות עם מו"ל. אם לא תיק 1,000 אז תיק 2,000 או 3,000 או 4,000. הם דורשים מגורמי האכיפה 'תנו לנו משהו, לא חשוב מה'", אמר.

כנס התמיכה בנתניהו, אמש בתל אביב(צילום: מערכת וואלה!, ראובן קסטרו)

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה גם היא כי "הליכודניקים לא מושחתים. אבל נתניהו משחית את ישראל. אני בטוחה שרבים ממצביעי הליכוד – אנשים ישרים ואזרחים טובים – מרגישים אי נוחות הערב". לדבריה, "כשנתניהו טוען שמערכות אכיפת החוק והמשפט מופעלות על ידי השמאל, הוא מייצר דה-לגיטימציה נגדן". יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר כי "הערב נחצו כל הקווים. לראש הממשלה עומדת חזקת החפות, אבל מה שראינו הערב אינה הפגנת תמיכה בנתניהו אלא הפגנת תמיכה בשחיתות".

סגן יו"ר הכנסת יואל חסון (המחנה הציוני) התבטא בחריפות ואמר כי "אזרחי ישראל צפו הערב בנאום של דיקטטור. המסר של נתניהו ברור: הוא ראש ממשלת תומכי הליכוד. מי שלא הצביע לו מוקע ממדינת ישראל. נתניהו קורע אותנו מעם ישראל וחותר למדינה שנקייה ממתנגדיו".


(עדכון ראשון: 21:20)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully