"מפקירים אותנו": הנכים הפגינו וחסמו כבישים ליד כנס התמיכה בנתניהו

ארגוני הנכים מחו בתל אביב וחסמו את צומת הרחובות רוקח ונמיר בעיר כחלק מהחרפת מאבקם להעלאת קצבתם. בגני התערוכה הסמוכים מתקיים כנס תמיכה בראש הממשלה. "זה לא מאבק של שמאל או ימין. גם פגיעה בזכויות אדם היא שחיתות"

ארגוני הנכים הפגינו הערב (רביעי) בצומת הרחובות שדרות רוקח ודרך נמיר בתל אביב כחלק מהחרפת מאבקם בדרישה להעלאת קצבת הנכות. זאת, על רקע מפגן התמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו שהתקיים בגני התערוכה שנמצאים בסמוך. מארגוני הנכים נמסר כי "המאבק הגיע לכנס התמיכה בראש הממשלה כדי למחות על ההפקרה שלנו". הצומת נחסם לתנועה בעקבות ההפגנה וכוחות משטרה הגיעו למקום.

עוד נמסר מארגוני הנכים כי "לא מדובר במאבק של שמאל ולא במאבק של ימין. זה מאבק של נכים. אמרו שזה כנס פתוח להראות תמיכה, אז באנו. אם להפלות בזכויות אדם זה לא שחיתות, אז מה כן?".

עוד בוואלה! NEWS:
ליד ילדים בחוף, התגלה מטען חבלה: "זה היה יכול להיגמר אחרת"
מתה החיילת בת ה-20 שנפגעה אנוש במסיבת טבע: "קרסה ממכת חום"
עשה דין לעצמו: ראש העיר ויו"ר ועדת התכנון - בנה בביתו ללא היתר

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
ההפגנה בתל אביב, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מיכל בית הלחמי)
הצומת נחסם לתנועה. ההפגנה בתל אביב, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מיכל בית הלחמי)

היום הגישה הכנסת לבג"ץ את תגובתה לעתירתם של ארגוני הנכים, שדורשים להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום. זאת, בטענה כי על העותרים להוכיח כי קצבת הנכות הנוכחית, שעומדת על 2,342 שקלים, אינה מאפשרת מינימום של קיום אנושי בכבוד.

"הטענה המרכזית בעתירה על כך שקצבת הנכות כשלעצמה אינה מאפשרת קיום אנושי בכבוד היא טענה שהנטל לבסס אותה מוטל על העותרים", נכתב בתשובת הכנסת. "בית המשפט קבע כי בחינת הזכות לקיום בכבוד אינה נעשית בהתייחס להסדר רווחה ספציפי, אלא בהתייחס למכלול הסדרי הרווחה הניתנים בישראל, ונקבע כי נטל על העותרים להראות שעל אף מכלול השירותים, חיים בארצנו אנשים שכבודם נפגע מפני שתנאי הקיום החומריים שלהם אינם מספיקים".

שדרות רוקח בתל אביב, הערב (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מיכל בית הלחמי)
שלט בכנס התמיכה בנתניהו, הערב בתל אביב (צילום: מערכת וואלה!, ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully