פרשת אלאור אזריה

מאות מפגינים למען אזריה מחוץ לבית הדין: "לשחרר את אלאור עכשיו"

אזרחים רבים התאספו למפגן תמיכה מול בסיס הקריה, בזמן שהשופטים מוסרים את הכרעתם בדבר ערעורו של אזריה. המפגינים שהגיעו עם דגלי ישראל ושלטים, קראו לשופטים לקבל את ערעורו של אזריה ולזכותו מהרשעתו. בין התומכים: ח"כ חזן והזמר אריאל זילבר

צילום: צלמי וואלה!NEWS וסרטוני גולשים, עריכה: ורד לידני

בזמן שבבית הדין הצבאי בבסיס הקריה שבתל אביב מכונס הרכב השופטים כדי לדון בערעורו של אלאור אזריה, מאות אזרחים התאספו היום (ראשון) מחוץ לבסיס למפגן תמיכה בו ובמשפחתו. המפגינים הגיעו לרחוב קפלן בעיר כשבידיהם דגלי ישראל ושלטים עם הכיתוב "לשחרר את אלאור עכשיו" ו-"רוצים את הלוחמים שלנו בחיים".

מלבד האזרחים הרבים שהגיעו כדי לחזק את משפחת אזריה, למקום הגיע גם ח"כ אורן חזן, שביקש לשהות במחיצת אזריה ומשפחתו באולם, אך סורב על ידי המשטרה הצבאית.

לקריאה נוספת:
רגעי ההכרעה בפרשת אזריה: החל הדיון בערעורים | עדכונים שוטפים
ערעורים סותרים עשויים לרכך ההכרעה: התרחישים במשפט אלאור אזריה
לכלא או לחופש: ההחלטה שתשפיע על צה"ל הרבה אחרי שאזריה יישכח

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה
מפגן התמיכה מחוץ לבסיס הקריה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מגד גוזני)

מלבד ח"כ חזן, למפגינים הצטרף גם הזמר והיוצר אריאל זילבר שבעבר אף כתב שיר תמיכה באזריה. כמו כן, במקום נכחו גם עו"ד איתמר בן גביר, יועץ התקשורת שרון גל וח"כ לשעבר מיכאל בן ארי.

אזריה הגיע בשעות הצהריים מלווה בבני משפחתו לבית הדין שבקריה. לפני הדיון פנה אביו של אזריה, צ'רלי, למשפחה ולחברים בבית הדין וביקש מהם "להמשיך ולהתנהג כראוי ולשמור על איפוק כמו שנהגו לאורך המשפט". סנגורו של אזריה, עו"ד יורם שפטל אמר לפני הדיון: "לבית הדין הצבאי לערעורים תהיה הזדמנות פז לתקן את העוול הממלכתי".

ביקש לשהות במחיצת אזריה. ח"כ אורן חזן, היום (צילום: ראובן קסטרו)
עו"ד איתמר בן גביר במפגן התמיכה באזריה, היום (צילום: שלומי גבאי)

לפי התנהלות הדיונים בנוגע לערעורים על ידי הרכב השופטים, ניתן להניח כי חמשת שופטי ההרכב, בראשותו של נשיא בית הדין לערעורים אלוף דורון פיילוס, עומדים לשנות לפחות במעט את הכרעת הדין. אם כן, תתווסף אופציה נוספת שבעזרתה יכולים השופטים לרכך את הכרעת הדין כדי לייצר בינה לבין גזר דינו במחוזי הלימה הגיונית יותר, דבר שיכול ולו במעט להרגיע את הסערה הציבורית שמלווה את הפרשה.

הפגנת התמיכה באזריה. הקריה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מגד גוזני)
ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי בהפגנת התמיכה באזריה. הקריה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מגד גוזני)
הפגנת התמיכה באזריה. הקריה, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully