נערים במדים שילמדו ערכי משטרה: תנועת הנוער של אלשיך נחשפת

לאחר הודעתו של אלשיך כי תוקם תנועת נוער משטרתית, עומלים בארגון על התכנים שצפויים לעלות בה עם משרד החינוך – וחושבים כיצד לקרוא לה. "המטרה היא לקרב את הנוער לרעיון שהציות לחוק ערכי"

צילום: המרכז הבינתחומי בהרצליה, עריכה: יאיר דניאל

במשטרת ישראל דנים בתנועת הנוער החדשה של הארגון, שעליה הכריז אתמול (רביעי) המפכ"ל רוני אלשיך, ובימים הקרובים יקיימו במשטרה דיונים סביב השם הרשמי של התנועה, אופי הפעילות והתכנים שלה. התנועה תחל לפעול בארבעה יישובים בתור התחלה: באר שבע, רהט, קריית גת והוד השרון. חניכי התנועה, בני 18-15 מכיתות י' עד י"ב, יוכלו להחשיב את הפעילות בה בתור שעות "מחויבות אישית" של בתי הספר, כתנאי לתעודת בגרות.

"המטרה של התנועה היא לקרב את בני הנוער לכך שהציות לחוק הוא ערכי", אמר גורם במשטרה. "אנחנו מאמינים שבני הנוער שיצטרפו לפעילות ישמשו גורמים משפיעים בתוך החברה שבה הם פעילים. בין התכנים שנכניס בפעילות, לצד סיורים של יחידות משטרה ברחבי הארץ, יהיו גם תכנים הקשורים לבני הנוער כמו הסכנות בצריכת אלכוהול וסמים, ציות לחוקי תנועה והכנה לקראת הוצאת רישיון נהיגה, בילוי בטוח ועוד".

לקריאה נוספת:
צלקת מרצח הסוכנים: החיסול ברחובות החזיר את היחידה למחדלי עבר
הקצינה שהתלוננה על הטרדה מינית תובעת את אלשיך: "קרא לי עבריינית"
פרסום ראשון: חודשיים אחרי - מח"ש שחזרה את הדריסה באום אל-חיראן

עוד בוואלה!

יותר כסף בחשבון: איפה הכי משתלם לפתוח תוכנית חיסכון?

לכתבה המלאה
"מאמינים שהחניכים יהיו גורם משפיע". הפעילויות ייערכו בבתי הספר (צילום: ראובן קסטרו)

עוד הוסיף הגורם, כי הארגון פועל מול משרד החינוך כדי לתגבר את התכנים, וכי הפעילות תתקיים בבתי הספר. במשטרה אומרים כי בתנועת הנוער יהיו מדים ייחודיים - אך לא מדי משטרה. "באשר לשם התנועה, אנחנו עובדים על זה ועד 1 בספטמבר נציג זאת לציבור. אנו קוראים לציבור להציע שמות לתנועה החדשה".

אלשיך הודיע אתמול על הקמת התנועה בכנס הרצליה. "אנחנו מאמינים בחינוך דרך בני הנוער ונפעל להעלאת נורמת הציות לחוק", אמר.

אלשיך בכנס, אתמול (צילום: ניב אהרונסון)

עוד הוסיף אלשיך במהלך הכנס, כי תפקידה של המשטרה בדרום הוא לעצור את אופנועי חמאס, במקרה שייכנסו לישראל דרך מנהרות הטרור. "ברור שהשומרים לא ינועו מעזה לגשר עד הלום, וצה"ל יידרש לעצור אותם". תרחיש האופנועים עומד במרכז ההכנות של כוחות הביטחון להסלמה בזירת הדרום ולהעברת הלחימה משטח הרצועה לשטח ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully