פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הקרן להנצחת הבאבא סאלי תמכור אבנים – למימון שיפוץ המתחם

   הקמפיין לגיוס כספים למקובל מנתיבות מבקש להתרים שמונה מיליון שקלים לשיפוץ המתחם. במסגרת הקמפיין תציע הקרן לציבור לרכוש אבנים לבנייתו במחיר התחלתי של עשרות שקלים. זאת, לצד המימון הממשלתי למתחם בסך שבעה מיליון וחצי שקלים

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   אבנים יימכרו במחיר התחלתי של עשרות שקלים. מתחם הקבר המשופץ, הדמיה

   קרן הנצחת הבאבא סאלי תחל היום (ראשון) בקמפיין לגיוס תרומות בסך שמונה מיליון שקלים לשיפוץ המתחם על שמו בנתיבות. קמפיין התרומות יפנה לכלל האוכלוסייה, ויאפשר לכל מי שחפץ להיות "שותף" לשיפוץ. הקרן תציע למכירה אבנים שישמשו לבנייה במתחם במחיר התחלתי של עשרות שקלים, המגיע עד לעשרות שקלים, והכסף שיגויס יממן את השיפוץ.

   גיוס תרומות זה מצטרף להחלטת ממשלה שהעביר לפני כמה חודשים שר הפנים אריה דרעי להשקעת שבעה מיליון וחצי שקלים בבניית מרכז מורשת על שם הבאבא סאלי סמוך למתחם הקבר בנתיבות. קבר הבאבא סאלי מושך אליו בכל שנה יותר מחצי מיליון מבקרים. ביום השנה לפטירתו של הבאבא סאלי בד' בשבט, מתקיימת בקבר הילולה גדולה בהשתתפות עשרות אלפי אנשים, ובהם רבנים, אישי ציבור ופוליטיקאים.

   עוד בוואלה! NEWS
   ראש הממשלה נתניהו החליט למנות את איוב קרא לתפקיד שר התקשורת
   דוח שיעור העוני: ישראל אחרונה ב-OECD בהכנסה פנויה לנפש
   דיון אחרון בערעור אזריה: שפטל יבקש להוכיח כי יש לזכותו

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   "מעולם לא שופץ בהיקף כזה". הדמיית המתחם המשופץ
   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   "יתאפשר לכל מי שיחפוץ לקחת חלק בשיפוץ". הקבר המשופץ

   "לכל אחד יש את הבאבא סאלי שלו", הסביר הרב יהודה אבוחצירא, נכדו של הבאבא סאלי ובנו של האדמו"ר רבי ברוך, על חשיבות גיוס התרומות. "רובנו גדלנו עם תמונה של סבא בסלון, ואצל משפחות רבות סופר לא מעט על נסים שעשה סבא – באבא סאלי. לכן, אני מאמין שצריך לאפשר לכל עם ישראל לקחת חלק בשיפוץ מתחם הקבר. מהסיבה הזו אפשרנו לתרום אבנים בסכומים שונים, כך שיתאפשר לכל מי שיחפוץ לקחת חלק בשיפוץ".

   "מתחם הקבר מעולם לא שופץ בהיקף כזה", הבהיר מנכ"ל מוסדות באבא סאלי גואל ועקנין. "הגיע העת להרחיבו ולחדשו בסיוע של כל עם ישראל שרואים בבאבא סאלי דמות מופת שאהבת ישראל בערה בה". במתחם החדש ייבנו גם מקווה, בית כנסת, מקום ייעודי לעריכת סעודות מצווה ומרכז מורשת, שבו יוכלו ללמוד המבקרים על אודות הבאבא סאלי ומשפחת אבוחצירא, לקבל הצצה אל חפציו האישיים ולהתרשם מכתבים ומתמונות של הבאבא סאלי שמעולם לא פורסמו.

   אתר הקרן לגיוס התרומות

   הילולת הבאבא סאלי בנתיבות, 13 בינואר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , יעקב כהן)
   מושך אליו יותר מחצי מיליון מבקרים בשנה. הילולת הבאבא סאלי בנתיבות, 2016 (צילום: יעקב כהן)
   אריה דרעי והבאבא ברוך בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות. 13 בינואר 2016. (ספק 500 , יעקב כהן)
   העביר שבעה מיליון וחצי שקלים להקמת מרכז מורשת. השר דרעי בהילולה בקבר, 2016 (צילום: יעקב כהן)