"יום זעם" בגדה המערבית: עשרות פלסטינים נפצעו בעימותים עם צה"ל

הפגנות תמיכה באסירים שובתי הרעב נערכו באזור רמאללה ושכם ובמוקדים רבים נוספים. לדברי הפלסטינים, לפחות 1,200 אסירים המשיכו בשביתת הרעב, שנכנסה ליומה ה-12. בבית לחם, כוחות פלסטיניים בלמו מפגינים מעימותים עם צה"ל. שבעה ישראלים נפצעו קל מיידוי אבנים באזור שילה

משה שטיינמץ, אמיר בוחבוט ופואד סלמה
29/04/2017
צלמים זמניים מורשים

במוקדים רבים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים נערכו אתמול(שישי) הפגנות, במסגרת "יום זעם" שהוכרז לאות תמיכה בשביתת הרעב של האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בישראל. לדברי הוועדה המארגנת של שביתת הרעב, לפחות 1,200 אסירים פלסטינים, מרביתם בכלא עופר הסמוך לרמאללה, ממשיכים לשבות ביומה ה-12 של השביתה.

מהסהר האדום הפלסטיני נמסר כי לפחות 28 פלסטינים נפצעו בעימותים עם כוחות צה"ל במהלך ההפגנות במוקדים שונים, ונרשמו עימותים באזורים סמוכים לשכם ולרמאללה, כמו גם במוקדים נוספים, בהם בלעין, סלפית, בית אומר וקלקיליה. בבית לחם דווח כי כוחות הביטחון הפלסטיניים מנעו מצעירים להגיע לעימות עם הכוחות הישראליים.

בזריקות אבני בסינג'יל, נפצעו שבעה ישראלים קל. אישה אחת נפצעה בפלג גופה העליון ופונתה לבית החולים הדסה הר הצופים, היתר קיבלו טיפול במקום. שניים מהם המשיכו בנסיעתם.

עוד בוואלה! NEWS:
בדרך לחשכה הגדולה: ברשות רוצים אינתיפאדה עזתית נגד חמאס
"שערורייה": עשרות איברי פלסטינים מוחזקים בישראל בניגוד להנחיות
תיעוד: מתנחלים רעולי פנים מיידים אבנים ותוקפים פעילי שמאל

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
הפגנות בסילוואד, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
הפגנות בסילוואד, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)

לטענת הפלסטינים, בחלק מהמוקדים, בהם בהפגנה שנערכה מחוץ לכלא עופר, כוחות צה"ל עשו שימוש בירי חי, אולם בצה"ל לא מוכרת טענה כזו. בצבא אישרו שנעשה שימוש בירי כדורי גומי נגד אחד המפגינים בנבי סלאח. בנוסף, דווח על לפחות שלושה פצועים באורח קשה או אנוש, אך טרם התברר מניין הפצועים המלא או חומרת פציעתם.

גורמים ביטחוניים מסרו כי ידוע על יידוי אבנים בכמה מוקדים, בעיקר באזור מחסום קלנדיה, בבית אומר ובמתחם קבר רחל בבית לחם. כמו כן, כוחות הביטחון הישראליים פיזרו את ההפגנות בכמה מוקדים, בחלקם תוך ריסוס גז מדמיע.

מפגינים בטול כרם, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
מפגינים בטול כרם, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)

ההפגנות ברחבי הגדה נערכו בתום תפילות יום השישי, שחלקן נערכו מחוץ למסגדים, לאות תמיכה באסירים. כך, למשל, קבוצת פלסטינים תושבי כפר סבסטיה ערכה תפילה באחד מהכבישים המובילים להתנחלות שבי שומרון, מצפון-מערב לשכם, וחסמה את התנועה בו. בסילוואד, ליד רמאללה, נערכה תפילה המונית בחצר בית הספר המקומי.

את שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים מוביל בכיר פתח מרואן ברגותי, במחאה על תנאי מאסרם בבתי הכלא בישראל. השביתה יצאה לדרך ביום שבו צוין "יום האסיר", והיא מכונה "שביתת הכבוד". ברגותי, המרצה חמישה עונשי מאסר בישראל בגין עבירות רצח ופעילות טרור, הועבר לבידוד, כמו גם אסירים נוספים, בימיה הראשונים של השביתה.

(עדכון ראשון: 15:08)

מפגינים בבלעין, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
מפגינים בבלעין, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
מפגינים בבלעין, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
מפגינים בבלעין, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
פלסטינים בכביש המוביל לשבי שומרון, היום(צילום: צילום מסך, מען)
הפגנות בביתא, היום(צילום: צילום מסך, קודס)
טיפול בפצועים בביתא, היום(צילום: צילום מסך, מען)
טיפול בפצועים בביתא, היום(צילום: צילום מסך, מען)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully