פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "טרור בלונדון" וכאפייה מיוחדת בלבנון: על מה מדברים בעולם?

   בצרפת מחממים מנועים לקראת הבחירות לנשיאות, בסין מתרגשים מביקור שר החוץ של ארצות הברית, וטראמפ, לפי "ניו יורק טיימס", לא ממש רוצה להתעסק עם הצבא. ומה עשו ללחם הטורקי?

   "א-שרק אל-אווסט" הערבי, היוצא לאור בלונדון מקדיש את הכותרת הראשית לעימותים בין ארגוני המורדים, ובראשם על פי העיתון הארגון האסלאמיסטי "ג'בהת א-נוסרה", לכוחות משטר אסד במזרח בירת סוריה, דמשק. דיווחים נוספים כוללים את התקדמות הלחימה בתימן, המגעים הבינלאומיים לקראת החג' במכה, והכתרתו של תימור ג'ונבלאט, בנו של המנהיג הדרוזי בלבנון וואליד ג'ונבלאט, כיורשו הפוליטי של אביו – באמצעות "כאפיית השלטון".

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)

   "ניו יורק טיימס" מארצות הברית ממשיך לשמור מקום של כבוד לנשיא דונלד טראמפ, ש"שולט מרחוק על הצבא", ונותן לפנטגון את הבכורה בכל הנוגע למדיניות הצבאית. את הסיפור המרכזי תופסים שני מקרים של ירי למוות בכוחות משטרה מיוחדים במהלך פשיטות סמים – האחד הוביל לתיק רצח, והשני הוכרז כ"הגנה עצמית".

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)

   העיתון "הורייט" מטורקיה מתמקד בחשיפה של כתביו בנוגע לתוספים בלחם הנפוץ שנמכר לאזרחים. לצד זאת, הנשיא רג'פ טייפ ארדואן מוזכר בנאומו על אבי האומה המודרנית מוסטפא כמאל אטאטורק, לצד ה"שיגעון" הגרמני שמסרב לשכוך במסגרת המשבר הדיפלומטי בין המדינות, והלחימה באזור אל-באב שבסוריה, שבה מעורבים כוחות טורקיים.

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)

   לכותרת הראשית ב"גרדיאן" מבריטניה זוכה שגריר בריטניה לשעבר בארצות הברית, שהבהיר כי טענות הנשיא דונלד טראמפ לגבי האזנות כלפיו בסיוע הביון הבריטי הן משוללות כל יסוד. בראשית העמוד, מופיעה תמונה של כוחות משטרה מיוחדים בנהר התמזה החוצה את לונדון, לצד הכיתוב: "טרור בתמזה? לא, סתם תרגיל".

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)

   בעיתונים בהודו, הפוליטיקה הפנימית ממשיכה להוביל את הקו. "אינדיאן אקספרס" מבשר על כניסתה של ממשלת אוטר פראדש לשלטון, לאחר הבחירות האחרונות במדינה הגדולה ביותר מבין מדינות הודו. הצו הראשון של המושל: כל שרי הממשלה יתחייבו לחשוף את שווי נכסיהם תוך 15 ימים.

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)

   "רנמין ריבאו", שופר המפלגה הקומוניסטית בסין, מציג בכותרת הראשית את הפגישה בין שר החוץ של ארצות הברית רקס טילרסון לנשיא שי ג'ינפינג. הביקור, אחד מהראשונים של בכירי הממשל האמריקני בכלל ושל טילרסון בפרט, משמעותי במיוחד לאחר הסערה הדיפלומטית בין המדינות לגבי הקשר עם טייוואן.

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)

   "לה פיגארו" מחמם את המרוץ לקראת הבחירות לנשיאות בצרפת, עם סקירת קווי המדיניות של חמש מתוך 11 המועמדים – מארין לה פן, עמנואל מקרון, פרנסואה פיון, בנואה המון וז'אן-לוק מלנשון. בכותרות הנוספות, הכנותיו של השר הגרמני מרטין שולץ להתמודד מול הקנצלרית אנגלה מרקל בבחירות לנשיאות ומחקר שקובע כי ילדים נחשפים לחומרים פורנוגרפיים כבר מגיל 13.

   כותרות העיתונים, 20 במרץ 2017 (צילום מסך)