סוגרים על דאעש: צבא עיראק השתלט על הדרך האחרונה למערב מוסול

פחות מחודשיים לאחר כיבוש מזרח העיר מידי "המדינה האסלאמית", כוחות הצבא הצליחו לקטוע את גישת הארגון למעוזו בתל עפר ולגבול הסורי. לפי משרד ההגירה בבגדאד, כ-26 אלף תושבים נעקרו מבתיהם בעשרת ימי הלחימה האחרונים

סוכנויות הידיעות
01/03/2017
צילום: CNN, עריכה: יאיר דניאל

כוחות הצבא העיראקי השתלטו היום (רביעי) על הדרך המרכזית האחרונה שמובילה למערב העיר מוסול, במסגרת הלחימה נגד ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) ששולט באזור. בכך, לדברי גורמי צבא ותושבים מקומיים, נקטעו כל דרכי הגישה של לוחמי דאעש המבוצרים במערב העיר, והדיוויזיה התשיעית של הצבא התקדמה למרחק של כקילומטר מהכניסה לעיר העתיקה של מוסול.

הדרך שעליה השתלט הצבא מקשרת בין מוסול, העיר הגדולה ביותר בעיראק שהייתה תחת שליטת דאעש, לתל עפר, מעוז נוסף של הארגון האסלאמיסטי שנמצא במרחק של כ-60 קילומטרים ממערב לעיר, ומשם לגבול הסורי. ההישג האחרון מגיע פחות מחודשיים לאחר שכוחות הצבא השתלטו על מזרח מוסול, במסגרת המערכה לשחרור העיר.

עוד בוואלה! NEWS:
השחתת קברים והרס בתים: נקמת התושבים המשוחררים בדאעש
אחרי כיבוש שדה התעופה: צבא עיראק חדר לקני דאעש במערב מוסול
מכבים את האש של טראמפ: בכירי הממשל ביקרו את בעלות הברית המודאגות

עוד בוואלה!

משבר האקלים פוגע בחיות שלנו. אז מה עושים?

בשיתוף MSD Animal Health
26 אלף אזרחים נמלטו. הלחימה במערב מוסול, היום(צילום: רויטרס)
העיר הגדולה בעיראק שהייתה בידי דאעש. הלחימה במערב מוסול, היום(צילום: רויטרס)

בתוך כך, משרד ההגירה של הממשלה בבגדאד מסר היום כי כ-26 אלף תושבים נעקרו מבתיהם בעשרת ימי הלחימה האחרונים, שבהם ריכז הצבא מאמצים על מערב מוסול. אלה מצטרפים לכמה מאות אלפים שנעקרו מבתיהם במסגרת הלחימה בעת האחרונה במוסול ובחלקים אחרים של עיראק, בצל קריאה של ארגוני הסיוע הבינלאומיים והאו"ם מהצדדים השונים להימנע מפגיעה באזרחים שאינם מעורבים בלחימה.

יתרה מכך, היום דווח ב"אל-ערביה", "אל-אהראם" וכלי תקשורת ערביים נוספים כי מנהיג "המדינה האסלאמית" אבו בכר אל-בגדאדי פרסם הודעה כתובה לאנשיו במוסול, שבה הודה למעשה בתבוסת הארגון במערכה על מוסול. אל-בגדאדי, על פי הדיווחים, קרא ללוחמים להסתתר או להימלט אל האזורים ההרריים שסביב לעיר.

על פי גורמי ממשל במחוז נינווה, שבו נמצאת מוסול, הודעתו של אל-בגדאדי, שכותרתה "נאום פרידה", הופצה אתמול ללוחמים על ידי אנשי הדת והאימאמים של הארגון. עוד נמסר בהודעה כי אל-בגדאדי הורה על סגירת "המשרד הממשלתי" של "המדינה האסלאמית" שמטפל בכל הנוגע לרווחת החיילים ולסדר הכוחות, ודרש מלוחמים זרים לשוב למדינותיהם או לבצע פיגועי התאבדות.

אזרחים נמלטים ממוקדי הלחימה במערב מוסול, היום(צילום: רויטרס)
אזרחים נמלטים ממוקדי הלחימה במערב מוסול, היום(צילום: רויטרס)
אזרחים נמלטים ממוקדי הלחימה במערב מוסול, היום(צילום: רויטרס)
אזרחים נמלטים ממוקדי הלחימה במערב מוסול, היום(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully