מרקל: "אין אופציה מציאותית לשלום מלבד פתרון שתי המדינות"

רגע לפני שתבקר במצרים, שם תדון בסכסוך הישראלי-פלסטיני, הכריזה קנצלרית גרמניה על תמיכתה בפתרון שתי המדינות. זאת, ברקע התבטאותו של טראמפ, שאמר כי הוא יכול לחיות עם כל פתרון "המקובל על שני הצדדים"

סוכנויות הידיעות
צילוום: ערוץ 20, עריכה: ורד לידני

(בווידאו: מסיבת העיתונאים המשותפת של נתניהו וטראמפ לאחר פגישתם הראשונה, החודש)

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הדגישה היום (שבת) את תמיכתה בפתרון שתי המדינות לסכסוך הישראלי-פלסטיני. זאת, לאחר התבטאותו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שאמר במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא "אני יכול לחיות עם פתרון של מדינה אחת או שתי מדינות, כל פתרון המקובל על שני הצדדים".

בהודעתה השבועית לעם הגרמני, אמרה מרקל כי "אני חושבת שעלינו להמשיך בכיוון של פתרון שתי המדינות. אני לא רואה שום אפשרות אחרת מציאותית כדי להשיג תהליך של שלום". את דבריה אמרה מרקל רגע לפני ביקור שתערוך בשבוע הבא במצרים, שם היא מתכוונת לדון בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני עם הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי.

עוד בוואלה! NEWS:
ישראל מנעה כניסת בכיר בארגון זכויות אדם: "מפיץ תעמולה פלסטינית"
מועצת האו"ם לזכויות אדם: "מודאגים מאוד מהעונש הקל לאזריה"
חרף הסכם הפיוס: חמאס מקיים כנס גדול בטורקיה בסוף השבוע הקרוב

(צילום: רויטרס)

ביום שלישי השבוע הכריזו מלך ירדן עבדאללה השני ונשיא מצרים עבד אל-פתאח א- בהודעה רשמית משותפת כי הקמת מדינה פלסטינית היא "עקרון לאומי". על פי ההודעה שפרסמו בסיום פגישה משותפת בקהיר, שני המנהיגים "מבקשים לקדם שיתוף פעולה על מנת להגיע ליישום פתרון שתי המדינות" לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

"שני המנהיגים דנו בצעדים עתידיים אפשריים שנועדו לצאת מהמבוי הסתום בתהליך השלום במזרח התיכון, במיוחד נוכח עלייתו של הממשל של דונלד טראמפ בארצות הברית", נמסר בהצהרה. "הם גם דנו בתיאום שנועד לקדם את הקמתה של מדינה פלסטינית על בסיס קווי 67 עם מזרח ירושלים כבירתה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully