אחרי עמונה: השבוע הגורלי של תשע המשפחות בעפרה

לאחר פינוי עמונה הגיעו ראשי הבית היהודי להתנחלות הסמוכה והבטיחו לתושבים כי ינסו להעביר את חוק ההסדרה. חלק מהתושבים תקפו אותם ביציאתם מהפגישה: "בחרנו בכם כדי שתילחמו". לפי החלטת בג"ץ, המדינה נדרשת להרוס תשעה מבנים במקום עד יום רביעי

צילום: צעירי עפרה

ראשי הבית היהודי הגיעו אמש (שבת) להתנחלות עפרה והבטיחו לראשיה כי הם נחושים לקדם את חוק ההסדרה ולהעלותו לקריאה שנייה ושלישית עוד השבוע. יו"ר המפלגה השר נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד הבטיחו לתושבים כי ישוחחו עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט במטרה לדחות את הריסת תשעת הבתים ביישוב, שלפי החלטת בג"ץ צפויים להיהרס עד יום הרביעי השבוע.

חברי מזכירות עפרה דרשו בפגישה עם שני השרים כי יפעלו לשינוי מצבו המשפטי של ההתנחלות מיסודו. כמו כן, עלתה בישיבה סוגיית איחוד כל תשעת הבתים בתגובה לעמדת המדינה: התושבים עתרו לבג"ץ בבקשה לדחות את הפינוי בשלושה חודשים, שכן בניית הבתים החדשים עבור התושבים טרם הושלמה, אולם המדינה הפרידה בתגובתה בין חמישה בתים לארבעה האחרים בטענה כי הבקשה אינה מוצדקת לגבי האחרונים. ההחלטה תינתן מחר.

לקריאה נוספת:
הזעם שאחרי הפינוי: ההמונים תקפו ניידת – השוטר התחנן לעזרה
"הפצעים לעד יהיו פתוחים": תושבי גוש קטיף עדיין מתמודדים עם הפינוי
"מצאתי את עצמי משדר מעמונה, מביט על ילדיי ולא מצליח לעצור את הדמעות"

עוד בוואלה!

חובת צפייה: המשפחה ששברה את יוטיוב בתחרות משוגעת

לכתבה המלאה
בנט בעפרה, אמש (צילום: ספק 500)

במהלך השיחה הפגינו כ-40 צעירים נגד שני השרים, בטענה כי לא פעלו מספיק כדי למנוע את פינוי עמונה בשבוע שעבר. בין השאר, הם צעקו להם: "תתביישו לכם, בחרנו בכם כדי שתילחמו, לא כדי שתיכנעו לביבי". הם הורחקו בתוך זמן קצר על ידי המשטרה.

מחר תתקיים עצרת זעקה ומחאה נגד הריסת תשעת הבתים בעפרה. העצרת תתקיים בשלוש בצהריים בסמוך לתשעת הבתים. בתוך כך, אריזת תכולת בתיהם של תושבי עמונה תימשך גם היום. מחר מתוכננת הריסת בתי התושבים בהתאם ללוח הזמנים שקבע בג"ץ להריסת המאחז.

הבתים צפויים להיהרס מחר. פינוי עמונה, בשבוע שעבר (צילום: ראובן קסטרו)
פינוי עמונה, בשבוע שעבר (צילום: ראובן קסטרו)
פינוי עמונה, בשבוע שעבר (צילום: ראובן קסטרו)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully