במחאה על היעדר תקציב: אלפי עובדי עיריית ירושלים הפגינו נגד האוצר

עובדי העירייה החריפו את מאבקם במחאה על אי העברת תקציב לעיר לשנת 2017. לפי מטה המאבק, אי העברת התקציב לעירייה יגרור פיטורי עובדים רבים וכן "יחזיר את ירושלים אחורה ויביא לפגיעה קשה". ברקת: "באוצר שכחו את ירושלים"

צילום: יוני ריקנר ועיריית ירושלים, עריכה: שניר דבוש

אלפי עובדי עיריית ירושלים הפגינו מהבוקר (שני) מול בית ראש הממשלה במחאה על אי העברת תקציב לעירייה לשנת 2017. זאת, במסגרת מאבק העירייה, שהשביתה מאתמול את השירותים העירוניים והובילה לשיבושי תנועה, עומסים כבדים בצירים מרכזיים ושיבושים במסלולה של הרכבת הקלה. במהלך ההפגנה נסגר רחוב עזה הסמוך לתנועת כלי רכב.

בעירייה התכוונו להשבית גם את מערכת החינוך בעיר, אולם בית המשפט המחוזי המנהלי הוציא צו ארעי שימנע את השבתת מוסדות החינוך. בעירייה הודיעו כי הצהרונים בעיר יושבתו באופן חלקי וקראו לברר באופן פרטני מול הצוותים החינוכיים אם המוסד בו לומדים ילדיהם שובת או לא. זאת, בעקבות ויכוח שהתעורר לגבי פרשנות הצו הארעי. אולם, בית המשפט הוציא צו ארעי נוסף, שמחייב את עיריית ירושלים לפתוח את הצהרונים הנמצאים בפיקוחה ובשליטתה. עם זאת, כמה צהרונים כבר הודיעו כי לא יצליחו לפתוח את שעריהם בגלל ההתראה הקצרה.

עוד בוואלה! NEWS:
מפקד תחנת חדרה ניהל קשר מיני עם פקודותיו – ולא יישא מאסר
ירה מתוך תיקו במסע הרג: תושב חיפה הואשם ברצח על רקע לאומני
הרב הראשי לשעבר יונה מצגר הודה והורשע בשוחד במסגרת הסדר טיעון

עוד בוואלה! NEWS

מתחילים את היום נכון: איך אפשר לחסוך זמן יקר בבוקר?

לכתבה המלאה
מפגינים נגד משרד האוצר (צילום: נועם מושקוביץ)

לפי מטה המאבק, המשותף לעיריית ירושלים, להסתדרות, לארגון ההורים ולמנהלים הקהילתיים ברחבי העיר, אי העברת התקציב לעירייה יגרור פיטורי עובדים רבים וכן "יחזיר את ירושלים אחורה ויביא לפגיעה קשה בשירותים הניתנים לתושבי העיר". היום יפגינו עובדי העירייה ותושבי העיר בכל רחבי ירושלים.

ראש העירייה, ניר ברקת, השתתף גם הוא בהפגנת העובדים ואמר כי "יש לעירייה אפס גירעון. אנחנו מתנהלים בשקיפות מוחלטת – כל אחד יכול להיכנס למשרדי העירייה ולראות את תכניות העבודה מאז שנכנסתי לתפקיד". את הדברים אמר בהתייחסו לטענת האוצר, כי "הועמקו הגירעונות התקציביים של העירייה, האשכול החברתי כלכלי ירד והסתמכות העירייה על תקציבי הממשלה רק הלכה והתגברה".

מפגינים נגד משרד האוצר (צילום: נועם מושקוביץ)

"שנתיים לא ישבו איתי כדי לשמוע, ואני מדבר על הדירקטיבה, על השר (כחלון). לא ראיתי כזה קיבעון מחשבתי בחיים שלי", המשיך ברקת בהפגנה. "כמי שבא מתחום הניהול – הם לא מבינים, הם לא רוצים להבין. במדינת ישראל ראוי שיהיה לנו משרד אוצר יותר פתוח, יותר חושב ומקשיב לרעיונות יזמיים – ושלא יטיפו לנו מוסר בצורה כל כך מוזרה. שכחו אותנו, שכחו את ירושלים. כשאנחנו מדברים על 'אם אשכחך ירושלים תישכח ימיני', למה הכוונה? רק לסיסמא?".

ממשרד האוצר נמסר: "תקציב הצהרונים סוכם עוד בטרם הכרזת העירייה על קיום השביתה, לשביעות רצון העירייה, האוצר ומשרד החינוך. עיריית ירושלים קיבלה תוספת של 6 מיליון שקל מעבר לסיכום התקציבי החתום לשנה זו. סך הכל מדובר ב-57 מיליון שקל".

עוד נמסר כי "צר לנו שלמרות שהעירייה ידעה כי התקציב הדרוש להפעלת הצהרונים קיים ויתוקצב, בחרה לצרף את הצהרונים לשביתה על גבם של תושבי העיר וילדיהם.
צירוף הצהרונים לשביתה, על אף צו מפורש של בית המשפט האוסר על כך, הינו המשך ציני של מאבק העירייה והתמקדותם בקידום אינטרסים אישיים ולא מקצועיים".

(עדכון ראשון: 11:30)

מפגינים נגד משרד האוצר (צילום: נועם מושקוביץ)
מפגינים נגד משרד האוצר (צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully