עידן טראמפ

אז והיום: השבעת טראמפ מחווירה לעומת קרנבל אובמה ב-2009

נשיאה ה-45 של ארצות הברית נכנס לתפקידו עם שיעור התמיכה הנמוך בהיסטוריה. לעומת 1.8 מיליון משתתפים בהשבעת אובמה - הטקס הגדול בתולדות הבירה - כניסת טראמפ לתפקיד זכתה לחצי מהנוכחות. ויש מי שסופר את השניות לסיום הכהונה

20/01/2017
מקור: רויטרס, עריכה: שמרית גולדשטיין

דונלד טראמפ הושבע הערב (שישי) לנשיאה ה-45 של ארצות הברית, בטקס חגיגי בוושינגטון הבירה. מאות אלפים הגיעו לאירוע כניסתו לתפקיד של טראמפ, אלא שבהשוואה להשבעתו ב-2009 של הנשיא היוצא, ברק אובמה, נראה כי הפופולריות של הנשיא הטרי משתרכת הרחק מאחור ביחס לנשיאים קודמים ביומם הראשון בבית הלבן.

לפי ההערכות, להשבעתו של אובמה, ערב תחילת כהונתו הראשונה, הגיעו 1.8 מיליון בני אדם, במה שהוגדר כאירוע הגדול בתולדות הבירה. 500 אלף נסיעות במטרו נרשמו בוושינגטון ב-20 בינואר 2009, ו-4,000 בעלי כרטיסים לאירוע נאלצו להישאר מחוץ לאזור ההשבעה בשל תפוסה מלאה.

עידן טראמפ נפתח - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS
ניפוץ חלונות וחסימות כבישים: הפגנות מחאה לקראת השבעת טראמפ
תם עידן: אובמה נפרד מהבית הלבן בקריאה נרגשת לאזרחי ארה"ב
ללא ערכי המערב: טראמפ הבדלן ינהל את העולם כאיש עסקים מחושב | אורן נהרי

השבעת אובמה מימין, לעומת זו של טראמפ הערב, משמאל(צילום: GettyImages)

אלא שהערב, להשבעתו של הנשיא טראמפ, הגיעו על פי ההערכות כחצי מהמשתתפים בהשבעת אובמה, ופחות מ-200 אלף נסיעות מטרו ליוו את וושינגטון הערב - כחצי מהכמות ביום השבעת אובמה.

נתונים אלה מצטרפים לסקרי פופולריות שנערכו בארצות הברית, והראו כי לעומת 81% תמיכה באובמה מצד האמריקנים עם בחירתו - 40% בלבד מביעים כיום תמיכתם בנשיא הנכנס, הנתון הנמוך ביותר לנשיא אמריקני ביום השבעתו.

עוד בוואלה!

סוגי נופש פופולריים בחצי האי סיני

בשיתוף הפניקס smart
טראמפ בהשבעתו, היום(צילום: GettyImages)

אכן, אירועי היום לא עברו ללא הפגנות בוושינגטון, ברחבי ארצות הברית ובמוקדים נוספים בעולם, במחאה נגד השבעתו של הנשיא הנכנס והשנוי במחלוקת. בין היתר, הפגנות של תנועות לזכויות אזרח ושל קבוצות אנרכיסטיות נרשמו באזור אתר ההשבעה.

אתר החדשות "באזפיד", שלא הסתיר בחודשים האחרונים את איבתו לטראמפ עוד הרבה לפני שהסתמן כמועמד הרפובליקני המוביל או נבחר לנשיאות, פרסם היום שעון הסופר לאחור את השנים, החודשים, הימים, השעות, הדקות - והדקות - עד להשבעת הנשיא הבא.

וושינגטון, היום(צילום: GettyImages)
וושינגטון, היום(צילום: רויטרס)
מפגינים בוושינגטון, היום(צילום: AP)
טקס ההשבעה, היום(צילום: GettyImages)
וושינגטון, היום(צילום: GettyImages)
וושינגטון, היום(צילום: רויטרס)
וושינגטון, היום(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully