ראש ממשלה תחת חקירה

חקירת נתניהו-מוזס: ראש הממשלה והמו"ל נפגשו לפחות 12 פעמים

שני המפגשים שהוקלטו הם מהשלבים האחרונים של סדרת המפגשים בין השניים, שנמשכה כמה שנים. לוואלה! NEWS נודע כי השימוש בהקלטות בחקירה התאפשר לאחר תרגיל שעשו החוקרים לארי הרו, לשעבר ראש הסגל של נתניהו

15/01/2017
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: שמרית גולדשטיין

שני המפגשים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, שהוקלטו ותוכנם פורסם בימים האחרונים בכלי התקשורת, היו חלק מסדרת מפגשים שנמשכה כמה שנים, וכללה לפחות 12 פגישות בשש עיניים. המפגשים שהקלטותיהם נמצאו במחשבו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, הם האחרונים בשורת המגעים בין השניים, כמה חודשים לפני מערכת הבחירות האחרונה שהסתיימה בחודש מרץ 2015. היום (ראשון) נחקר מוזס פעם נוספת.

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) מנסים כעת להבין מה אירע בלפחות עשר הפגישות הנוספות בין ראש הממשלה למו"ל העיתון, שככל הידוע לא נמצאות הקלטות שלהם. "מבחינתנו, חשוב לדעת מה המהלכים שעשה ראש הממשלה בנושא החקיקה וברמה השלטונית אל מול השיחות עם נוני מוזס", הסביר גורם במערכת אכיפת החוק.

עוד בוואלה! NEWS:
עורך "ידיעות אחרונות": "לא היינו שורדים את רעידת האדמה"
נתניהו על פרסום תמלילי הפגישות עם מוזס: "הדלפות מגמתיות"
"השחיתות שוברת שיאים": מאות הפגינו בתל אביב נגד נתניהו

עוד באותו נושא

יריבי נתניהו משחיזים סכינים, אבל יודעים שצריך לשמור על קשר השתיקה

לכתבה המלאה
שלדון אדלסון לא צפוי להיחקר. מוזס מגיע לחקירתו, היום(צילום: טליה קדוש)

חקירת ראש הממשלה בפרשה 2000, על פי מידע שהגיע לידי וואלה! NEWS, נכנסה לשלב הנוכחי בעקבות תרגיל שביצעו חוקרי המשטרה לראש הסגל הרו עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון ב-14 ביולי האחרון, כששב מביקור בארצות הברית. בידי החוקרים הייתה הקלטה של אחת מהשיחות, אולם כדי שניתן יהיה להשתמש בה בחקירה ולהציגה למוזס ולנתניהו, היה צורך שהצד השלישי שהיה שותף לפגישה, כלומר הרו, יאשר כי היה נוכח בה, כי הוא מזהה את קולו בשיחה וכי ההקלטה הייתה אצלו במשמורת.

הרו נלקח מנתב"ג הישר לחקירה במשרדי להב 433, והחוקרים הציעו לו לסייע בחקירת ראש הממשלה ולמסור לפחות עוד הקלטה אחת. אם יסרב, הסבירו לו החוקרים, הוא יעוכב ויעביר את הלילה בתא המעצר. ראש הסגל לשעבר, שנחקר באזהרה בחשד לעבירות מרמה, מסר את המידע במסגרת החקירה. זאת, מבלי שביקש או קיבל הקלות מחוקריו ביאח"ה או בפרקליטות.

לא קיבל הקלות בחקירתו. הרו(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מרק ישראל סלם)

גורם במערכת אכיפת החוק המעורה בפרטי החקירה הסביר כי החוקרים ממתינים בשלב זה לחקירתו השלישית של נתניהו עד לסיום תקופת האבל שבה מצוי השר זאב אלקין, שהיה יו"ר הקואליציה בכהונתו הקודמת של ראש הממשלה.

הגורם הוסיף כי טרם בוצעה פניה לחיקור דין של בעלי "ישראל היום" ומקורבו של נתניהו, שלדון אדלסון, והביע ספק אם מהלך כזה ייעשה בעתיד. בנוסף לכך, הוא ציין כי החוקרים טרם מיקדו פעילות בהצגת שאלות לאנשי "ישראל היום".

מפגשים שנמשכו כמה שנים. נתניהו(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully