פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הקריה תחת אבטחה: המשטרה נערכת להפגנות אחרי הכרעת הדין של אזריה

   כוחות גדולים של משטרה בשיתוף עם חיילי צה"ל יאבטחו את הבסיס במרכז ת"א שבו תינתן ההכרעה במשפט שהסעיר את המדינה. שוטרים נוספים יפרסו באזור דרך איילון. "ברור שאחד הצדדים לא יהיה מרוצה וזה עלול לגרור הפרות סדר"

   הקריה תחת אבטחה: המשטרה נערכת להפגנות אחרי הכרעת הדין של אזריה
   עריכה: נועה לוי ואביב אירגז

   במשטרת תל אביב נערכים לקראת הכרעת הדין של החייל אלאור אזריה שתינתן מחר (רביעי) בבסיס הקריה שבתל אביב. בין היתר, נערכים לשלל תרחישים אפשריים בעקבות החלטת השופטים. "ברור שאחד הצדדים – ימין או שמאל – לא יהיה מרוצה מההחלטה, מה שעלול לגרור הפגנות והפרות סדר", אמר גורם במשטרת תל אביב.

   כוחות גדולים של משטרת מרחב ירקון בפיקודו של תת-ניצב יהודה דהן יאבטחו את האזור שמחוץ לקריה, בדגש על אזור בית הדין הצבאי. כמו כן, כוחות נוספים יאבטחו את קריית הממשלה והירידות לנתיבי איילון מחשש שהמפגינים ינסו לחסום את הנתיבים ולשבש את התנועה במרכז תל אביב. את השוטרים יתגברו גם לוחמי יס"מ ומג"ב, וצה"ל צפוי להציב כוחות של המשטרה הצבאית בתוך הקריה, כדי למנוע הפגנות או הפרות בתוך הבסיס.

   עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
   איזנקוט יממה לפני הכרעת משפט אזריה: "גבר בן 18 הוא לא הילדון של כולנו"
   לצמצם את התחום האפור: כך שינתה הירייה של אזריה את צה"ל מבפנים
   אחותו של אלאור אזריה לפני ההכרעה: "השמיים נפלו עלינו"

   תומכי החייל אלאור אזריה, מחוץ לבית הדין הצבאי יפו. אוגוסט 2016 (מגד גוזני)
   עשרות תומכים צפויים להגיע ולקרוא לזכות אותו מאשמה. הפגנת תמיכה באזריה מול בית הדין הצבאי ביפו, באוגוסט (צילום: מגד גוזני)

   מחר בשעות הבוקר צפוי בית הדין הצבאי ביפו לקבוע אם אזריה, שירה במחבל מנוטרל בזירת פיגוע בחברון, אשם או זכאי בסעיף ההריגה שבו הוא הואשם על ידי הפרקליטות הצבאית. משפטו של אזריה התנהל לאורך חודשים ארוכים, ובפני צוות השופטים הופיעו 52 עדים - 21 עדי תביעה ו-31 עדי הגנה. כל צד ניסה לשכנע את בית המשפט כי גרסתו לירי השנוי במחלוקת היא הנכונה, וכעת ייאלצו השופטים להחליט אם לזכות את אזריה מכל אשמה, להאשים אותו בהריגה או לבחור בדרך הביניים ולהרשיע אותו בסעיף קל יותר על פי המשפט הצבאי.

   ההחלטה צפויה להינתן בשעה 10:00 בבוקר, ובאותו הזמן מתכננים להגיע עשרות מפגינים לבית הדין כדי להביע תמיכה בחייל ולקרוא לשופטים לזכות אותו מכל אשמה ולשחררו באופן מידי. במידה ואזריה יורשע, צפויות ההפגנות להימשך לאורך הדיונים בעונש שיוטל עליו, ואף לאחר מכן.