פרשת גטאס

ח"כ גטאס זומן לחקירה בלהב 433: "יש ראיות משמעותיות נגדו"

השר לביטחון הפנים אמר לוואלה! NEWS כי הוא מעריך שגטאס, החשוד בהברחת טלפונים סלולריים למחבלים, ייחקר כבר בימים הקרובים. חבר הכנסת, מצדו, לא עונה לטלפונים מהמשטרה. עודה: "חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו"

19/12/2016
עריכת וידאו: ניר חן

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר היום (שני) כי ישנן "ראיות משמעותיות" נגד ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת). מחר אמור חבר הכנסת להגיע לחקירה באזהרה ביחידת להב 433 של המשטרה, בחשד להברחת 12 טלפונים ומסרים מוצפנים לאסירי חמאס בכלא קציעות, כפי שפורסם אתמול לראשונה בוואלה! NEWS. מוקדם יותר, הטילה עליו המדינה צו עיכוב יציאה מהארץ.

"קשה לי לפרט, זה אפילו אסור, הוא עדיין לא נחקר", אמר ארדן בריאיון לאולפן וואלה! NEWS. "אני יכול לומר באחראיות שיש ראיות משמעותיות על כך שהוא ביקר אתמול אצל המחבלים הרוצחים, והוא חשוד בכך שהוא הבריח גם מכשירי סלולר וגם חפצים נוספים". ארדן הוסיף כי הוא מעריך שגטאס ייחקר בימים הקרובים. "המשטרה צריכה לעסוק בכך ובדחיפות גבוהה, אסור להשאיר חשודות חמורים כאלה באוויר".

עוד בנושא:
אלקין פועל להדחת ח"כ גטאס מהכנסת: "להרחיקו מידית מסייעים לטרור"
נתניהו על ח"כ גטאס: "מי שפוגע בביטחון - אסור שיכהן בכנסת"
המסרים מחמאס והמצלמות הסמויות: המעקב הסודי שסיבך את ח"כ גטאס

"הביקורים לא נועדו לבדוק שהמחבלים מקבלים זכויות". גטאס(צילום: ראובן קסטרו)

לדברי ארדן, יש להגביל את ביקורי המחבלים בכלא. "הביקורים של חברי כנסת, בעיקר הערבים, לא נועדו לבדוק שהמחבלים מקבלים זכויות, אלא לחזק אותם פוליטית וזה מהווה סיכון ביטחוני כי לא עושים להם בדיקות גופניות והביקור לא מפוקח כמו כל ביקור אצל האסירים. הם יכולים תאורטית להבריח גם כלי נשק, אסור לבדוק את גופו וחפציו של חבר כנסת, אלא אם יש מידע מודיעני עליו", אמר.

"המקום של גטאס מזמן בכלא. לפני כמה חודשים הוא עמד דקת דומייה לזכר מחבלים והשתתף במשט הזדהות עם עזה וקרא לפרס גדול פושעי המלחמה, ודאי שהוא צריך להיות בכלא ולא בכנסת. מקווה שהפעם הראיות יובילו אותו שיגיע לשם", הוסיף השר.

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה מסר הערב כי "האשמות שפורסמו נגד ח"כ באסל גאטס בתקשורת הן חמורות מאוד ולכן צריכות להתברר בחקירה ולא בבית משפט שדה של חברי כנסת. חזקת החפות קיימת לכל אדם עד שהוכחה אשמתו ולכן הניסיון כבר לגזור את דינו של גאטס הוא אסור. אנחנו מוקיעים את הניסיון הציני והמכוער לנצל את המצב למסע הסתה נגד כלל הציבור הערבי ולניסיון לפגוע בזכויות והחסינות של כלל חברי כנסת. אנחנו מנהלים מאבק צודק בדרכים דמוקרטיות וחוקיות וכך נמשיך לעשות".

עוד בוואלה!

צפו: בנתיבות מצאו את הנוסחה למשיכת זוגות צעירים. וזה עובד

בשיתוף עיריית נתיבות
ארדן(צילום: ראובן קסטרו)

גטאס זומן בימים האחרונים לחקירה ביחידת להב 433 של המשטרה בנוגע לשתי פרשות. החשדות נגד גטאס כוללים הברחת עשרות טלפונים סלולריים ופריטים אסורים נוספים לאסירי חמאס בכלא קציעות. אנשי שב"ס מנעו את ההברחה ועדכנו גורמים ביטחוניים. פרשה נוספת נוגעת לאי סדרים כספיים במימון בחירות. מועד החקירה טרם נקבע.

הבוקר הודיע השר זאב אלקין כי ייזום את הפעלתו של חוק ההדחה נגד גטאס, ופנה לחברי הכנסת לצרף את חתימתם לפנייתו. חוק ההדחה, שאושר בכנסת ביולי האחרון, מאפשר להדיח חבר כנסת בשל הסתה לגזענות ותמיכה במאבק מזוין נגד המדינה. לפי החוק, נדרשת תמיכתם של 90 חברי כנסת בהדחה, והתהליך יחל רק אחרי ש-70 ח"כים יחתמו על בקשת הדחה שתוגש ליו"ר הכנסת, עשרה מתוכם מהאופוזיציה. הח"כ יודח למשך תקופת הקדנציה הנותרת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully