עדויות להטרדה מינית נגד ח"כ מהבית היהודי; בנט: "הוא מכחיש"

לוואלה! NEWS נודע כי בשבועות שקדמו לבחירות המקדימות במפלגתו של הח"כ דווח לראשיה על עדויות של נשים, אשר טענו כי ניצל את מעמדו נגדן. הניסיונות של כמה בכירים לשכנע לפחות אישה אחת להגיש תלונה לא צלחו. בנט שוחח עמו היום: "כל מי שחשה פגיעה - שתלך להתלונן"

01/12/2016
מליאת הכנסת, 16 בנובמבר 2016. נועם מושקוביץ
אין עדיין עדות נגד חבר הכנסת המוכנות להיחשף(צילום: נועם מושקוביץ)

"הדברים לא הפתיעו אף אחד", כך אומר היום (חמישי) גורם לשעבר במפלגת הבית היהודי, על העדויות נגד חסר כנסת מהמפלגה הנוגעות לעבירות מין. "חמש דקות מהרגע שעלתה הידיעה היה ברור באיזה חבר כנסת מדובר, בשנים האחרונות הסיפורים במזנון הכנסת על שליחות ידיים מצדו היו ידועות לכולם, גם כשמדובר בעובדות שעבדו תחתיו. הוא נחשב לאדם יחסית חזק במרכז המפלגה, ואם הפרשה באמת תתפוצץ, זה רגע עצוב גם למפלגה וגם לציבור שבחר בו", אמר הגורם.

שר החינוך נפתלי בנט, אמר כי שוחח עם הח"כ ממפלגתו שהכחיש באופן מוחלט. "קורא לכל מי שחשה פגיעה, תמיד, ומכל אדם בכל תפקיד – לגשת ולהתלונן לרשויות", מסר השר.

זו לא הפעם הראשונה שנשמעות טענות דומות נגד חבר הכנסת. בשבועות שקדמו לבחירות המקדימות בבית היהודי, דווח לראשי המפלגה על אודות עדויותיהן של נשים שעבדו תחת חבר הכנסת, וטענו כי הוא ניצל את מעמדו נגדן. עם זאת, ככל הנראה הניסיונות של כמה בכירים לשכנע לפחות אישה אחת להגיש תלונה במשטרה לא צלחו, והבכיר שמר על מעמדו במפלגה.

עוד בוואלה! NEWS:
נאספות עדויות נגד חבר כנסת מכהן: "נשים סיפרו שהותקפו מינית"
פרשת אלון קסטיאל: שתי נשים נוספות התלוננו על תקיפה מינית
הבכיר לשעבר בלשכת רה"מ בחקירתו: "אני והצעירה רק אחזנו ידיים בחברות"

טוב לדעת (מקודם)

לא ייאמן מה קרה לו ב-10 שבועות בלבד

מוגש מטעם TI SWIM

בסביבתו של חבר הכנסת אמרו לוואלה! NEWS כי "מדובר ברדיפה נגדו. מזה 12 שנה, כל פעם שמתחיל מפקד של המפלגה, מתפרסמות ידיעות כאלו בקבוצות של חברי כנסת או עיתונאים, מבלי שאף אחד כותב מי ועל מה. בלא היה דבר כזה, ואין שום דבר כזה". בנוסף, ציינו כל "בכל פעם שבדקו גילו שאין דבר בסיפורים שהועלו באוויר. זו שפיכות דמים".

"בנט, נקה את הבית שלך", מסרו בתגובה חברות הכנסת מיכל רוזין, זהבה גלאון ותמר זנדברג ממרצ. "הפעם לא תוכל לחכות שאחרים יעשו עבורך את העבודה. לאף אדם אין חסינות בפני פגיעה בנשים. כל דקה של שתיקה מעמידה את חברי סיעתך בחזקת חשודים ומשדרת מסר חמור לנפגעות. פנה לגורמי האכיפה לפתוח בחקירה, כל דרך אחרת היא בחזקת שיתוף פעולה עם הח"כ".

"כבר הרבה שנים יש שמועות שמדברים עליו ככה"

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת), אמרה בתגובה כי "המקרה הוא עוד הוכחה שתופעת ההטרדות המיניות מתרחשת בכל מרחב".

"כשהגעתי לכנסת הבנתי שרק לעובדי הכנסת יש ממונה על הטרדות מיניות, ולכל השוהים הקבועים במשכן, כולל חברי כנסת ויועצים, אין כתובת למקרים כאלה", הוסיפה תומא-סלימאן. "מאז פעלתי להרחבת סמכויות הממונה על תלונות בגין הטרדה מינית בכנסת, לכל באי ועובדי המשכן. כשהנשים יודעות שיש כתובת רצינית שתטפל בתלונות שלהן אז הן כן מגישות תלונה".

"חמור מאוד אם יתברר כי ח"כ ביצע עבירה כזו, וצריך למצות איתו את הדין", הדגישה חברת הכנסת. "אני מחזקת את המתלוננות".

"פנו אלי נשים עם סיפורים דומים"

ביממה האחרונה החלו נשים להעיד כי הח"כ המכהן ביצע בהן עבירות מין. לפי חלק מהעדויות, מדובר בשורת מעשים – מהטרדות מיניות ועד לאונס. אחת מהנשים, שמרכזת עדויות בנושא בעקבות פנייה בפייסבוק, סיפרה כי נאספו חמש עדויות של נשים. "מכיוון שעדיין אין נשים שמוכנות להיחשף, אני מחפשת נשים נוספות שחוו חוויה דומה מאותה אישיות בכירה כדי שאולי יחד, יהיה לנו האומץ להגיע ולהתלונן", אמרה בשיחה עם וואלה! NEWS.

לדבריה, "כבר הרבה שנים אני שומעת שמדברים עליו ככה. אני רוצה לקרוא לעוד נשים שחוו מקרים כאלה. היום פנו אליי עוד כמה נשים שחוו הטרדה, וכאלה ששמעו סיפורים דומים מחברות שלהן".

(עדכון ראשון: 09:51)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully