אינתיפאדת הבודדים

הסדר טיעון: הנאשם המרכזי בהריגתו של לבלוביץ' ירצה 18 שנות מאסר

הפרקליטות תגיש מחר את הסדר הטיעון של עבד דוויאת, שיידה לעבר מכוניתו של אלכסנדר לבלוביץ' בראש השנה אשתקד. בנו: "לא נרשה הקלה ולו הקטנה ביותר עם הרוצחים של אבא שלנו"

אמרי לוי סדן
20/11/2016
צילום: רוני כנפו, עריכה: מתן חדד

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש מחר (שני) את הסדר הטיעון בעניינו של עבד דוויאת, הנאשם המרכזי בהריגתו של אלכסנדר לבלוביץ', שנהרג מיידוי אבנים בירושלים בראש השנה שעבר. לפי ההסדר, על הנאשם ייגזרו 18 שנות מאסר בגין עבירת הריגה, שהעונש המקסימלי עליה הוא 20 שנות מאסר.

"אני חושב שהמוסרות והמצפון שלנו לא יכולים להרשות לנו לשים יד עם הקלה ולו הקטנה ביותר, עם מיצוי הדין עד תום עם הרוצחים של אבא שלנו", אמר ניר לבלוביץ', בנו של אלכסנדר בשיחה עם וואלה! NEWS. "אנחנו מצרים על כך שהפרקליטות שוב הולכת על בטוח, ואם היא הורידה את הסעיף מרצח להריגה, לפחות שתיתן לבית המשפט למצות את הדין".

לקריאה נוספת:
נער פלסטיני הורשע בסיוע להרג לבלוביץ' ונידון ל-9 שנות מאסר
בג"ץ ביטל את צווי אטימת בתי הנאשמים בהריגת אלכסנדר לבלוביץ'
הנאשם בהרג לבלוביץ': "הלכתי לזרוק אבנים כי הושפלתי על ידי שוטר"

"מצרים על כך שהפרקליטות הולכת על בטוח". זירת הפיגוע בראש השנה שעבר(צילום: מערכת וואלה!)

הסדר הטיעון נחתם לאחר שנאשם נוסף בתיק, בעל תפקיד שולי יותר, חתם אף הוא על הסדר טיעון שבמסגרתו ירצה תשע שנות מאסר, וזאת לאחר שהסכים להעיד נגד שותפיו לביצוע המעשה. תחילה הוא הואשם בעבירות הריגה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה וחבלה חמורה. במסגרת הסדר הטיעון הופחתה חומרת העבירות והוא הורשע בעבירות סיוע להריגה, סיוע לסיכון חיי אדם וסיוע לחבלה חמורה.

עוד בוואלה!

5 מסלולים יפים באזור השרון שאפשר לעצור ולהכין את הקפה המושלם

בשיתוף יצרנית הקפה - קפה לנדוור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully