המלחמה על סוריה

התערבות מהמערב: ארה"ב קוראת לרוסיה לעצור מידית ההפגזות בחאלב

בעוד מערכת הבריאות במזרח העיר הסורית ספגה פגיעות ישירות ועשרות נהרגו במעוז המורדים ביממה האחרונה, קראה היועצת לביטחון לאומי סוזן רייס להפסקת ההסלמה באזור. "האזרחים נותרו למות בבתי החולים", מסרה מחלקת הבריאות

סוכנויות הידיעות
19/11/2016
צילום: רויטרס

היועצת לביטחון לאומי של ארצות הברית, סוזן רייס, קראה היום (שבת) לסוריה "להפסיק מידית את הסלמת האלימות" בחאלב שבסוריה, לאחר יממה עקובה מדם במעוז המורדים הסורי. בין היתר, מחלקת הבריאות בעיר מוכת ההפצצות הודיעה כי כלל בתי החולים בחלקה המזרחי של העיר, הנשלט בידי המורדים, אינם מתפקדים. "ההרס של תשתיות החיוניות להצלת חיים מותירה את האזרחים הנצורים, כולל ילדים וקשישים, בלי שום שירותי בריאות מצילי חיים. הם בעצם מושארים למות", נמסר בהצהרת המחלקה.

מהארגון הסורי לזכויות אדם נמסר כי חלק מבתי החולים במזרח חאלב עדיין פועלים, אך אזרחים רבים מפחדים להשתמש בשירותיהם בשל ההפצצות הכבדות. מקורות בשירותי הרפואה בעיר טוענים כי בתי החולים ניזוקו הן מההפצצות בימים האחרונים והן מחביות נפץ שהושלכו לעברם. חלק ממבני בתי החולים בחאלב ובפרבריה אף ספגו פגיעות שיריות.

עוד בוואלה! NEWS:
אסד תומך בטראמפ: "אנחנו עשויים להיות בעלי ברית טבעיים"
אחרי הגעת נושאת המטוסים לסוריה: רוסיה ואסד פתחו במתקפה נרחבת
הקרב על חאלב נמשך: המורדים פתחו במתקפה נגד המשטר לשבירת המצור

עוד בוואלה!

מבינים בהמבורגרים? ענו על החידון ואולי תזכו בפרסים שווים במיוחד

בשיתוף בורגרים
"האזרחים נותרים ללא שירותי בריאות מצילי חיים". בית חולים שנהרס בפרבר ממזרח לחאלב(צילום: רויטרס)

בתוך כך, עם חידוש ההפצצות על העיר מצד צבא הנשיא בשאר אסד ובעלי בריתו, דווח כי רק היום נהרגו במזרח חאלב 38 בני אדם ו-150 נוספים נפצעו. התקיפות חודשו ביום שלישי לאחר שבועות של רגיעה יחסית באזור, ואתמול אף פעלו כוחות הצבא הסורי במבצעים קרקעיים באזורים הנשלטים בידי המורדים.

אתמול דיווחו גורמים אופוזיציה סוריים כי 80 בני אדם נהרגו בתקיפות המשטר ורוסיה בחאלב. תושבי העיר סיפרו לרשת "אל-ערביה" כי מדובר בתקיפות הקשות ביותר מזה שנתיים. המורדים, מצדם, מנסים להגיע להישגים שונים גם באמצעות ירי רקטות, ובימים האחרונים נהרגו שלושה בני אדם מרקטות ששיגרו המורדים אל אזורים המוחזקים בידי כוחות המשטר.

לפי דיווחים בטלוויזיה הסורית, הצבא תוקף "יעדי טרור ומחסנים" בחאלב, ואילו רוסיה מצדה אמרה כי היא מוציאה לפועל תקיפות אוויריות רק בחלקים אחרים בסוריה. שתי המדינות הכחישו את ההאשמות לפיהן ההפצצות מכוונות לבתי חולים ולתשתיות אזרחיות אחרות.

(עדכון ראשון: 14:40)

בית החולים באטארב, מפרבריה המזרחיים של חאלב(צילום: רויטרס)
בית חולים שניזוק ממזרח לחאלב(צילום: רויטרס)
בית חולים שניזוק ממזרח לחאלב(צילום: רויטרס)
אמבולנס שניזוק ליד בית החולים באטארב שממזרח לחאלב(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully