רגע לפני קיום הברית: האב תפס את התינוק ונמלט מבית הכנסת

אחד המשתתפים באירוע בבית כנסת בבני ברק סיפר כי "כשהגיעו לרגע שבו היה לחתוך את עורלת התינוק, האב אמר 'עד כאן', אני לא מסכים לזה". הוא עזב את המקום - אך לבסוף נעתר להפצרות אשתו, המוהל ובני משפחתו והטקס הושלם

18/10/2016
אב חטף את הילד לפני ברית בבני ברק. א.ג. 'בחדרי חרדים', מערכת וואלה! NEWS
האב אוחז בתינוק ויוצא מבית הכנסת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, א.ג. 'בחדרי חרדים')

בבית הכנסת של הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים במגזר החרדי, ברחוב רשב"ם בבני ברק מתקיימות מדי שבוע עשרות בריתות. חרדים, דתיים וחילונים מגיעים עם משפחותיהם כדי לכבד את הרב בסנדקאות בברית, אך לדרמה שהתחוללה שם היום בצהריים (שלישי) אף אחד לא ציפה. רגעים לפני תחילת הברית, תפס האב את התינוק, ועזב את המקום.

"כבר סיימו לומר את הברכות, האב כבר בירך", סיפר אחד המשתתפים באירוע. "כשהגיעו לרגע שבו המוהל צריך היה לחתוך את עורלת התינוק, האב אמר 'עד כאן', אני לא מסכים לזה. ניסו לדבר ללבו אבל בשלב מסוים הוא פשוט חטף את התינוק ועזב את המקום".

הנוכחים בברית, בהם המוהל ובני משפחתו של האב, ניסו לשכנע אותו לחזור לבית הכנסת כדי להמשיך עם הברית. "אשתו שהזמינה את הברית אצל הרב בכתה וביקשה שיסכים לחזור אבל הוא עמד ברחוב עם בנו התינוק, התעקש ולא רצה בשום אופן".

בהמשך עזב האב את האזור. "האם רוצה ברית אבל האב לא כי הוא חושש", סיפר אחד הנוכחים. לדבריו, חלק מהמשפחה נשארה באזור "למקרה שהברית תתקיים לבסוף", ואכן לאחר דין ודברים נענה האב להפצרות הנוכחים והסכים לקיום הטקס, שהושלם כעבור זמן קצר.

עוד בוואלה! NEWS:
מחבל מגיח ממנהרה, מכונית תופת דוהרת: מבט לתוך הקרבות במוסול
במערכת הביטחון נערכים לתרחישי האימה ביום שאחרי אבו מאזן ואובמה
אונסק"ו אשרר את ההחלטה המתעלמת מהקשר בין היהדות להר הבית

השתתף בהכנת הכתבה: אור רביד

(עדכון ראשון: 15:30)

המוהל ואחרים מנסים לדבר עם האב. בית הכנסת בבני ברק(צילום: מערכת וואלה! NEWS, א.ג. 'בחדרי חרדים')

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully