רוב הישראלים סבורים: לעולם לא יהיה הסכם שלום עם הפלסטינים

סקר שנערך עבור וואלה! NEWS מעלה כי פחות מ-30% מהציבור מאמינים כי ייחתם בעתיד הסכם שלום. וכמה רוצים לעזוב את המדינה? הסקר המלא, בפיקוח פרופ' קמיל פוקס, יתפרסם מחר, ערב השנה החדשה

01/10/2016
ספק 500

(בווידאו: נתניהו ואבו מאזן נפגשו בהלווייתו של שמעון פרס, אתמול)

מרבית הישראלים מאמינים כי ישראל לעולם לא תגיע להסכם שלום עם הפלסטינים – כך עולה מסקר מיוחד שנערך עבור וואלה! NEWS לרגל השנה החדשה, בפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס. על פי הסקר, שנערך בקרב 646 נשאלים מהציבור היהודי והערבי, 64% מהציבור סבורים כי שני העמים לעולם לא יגיעו להסכם שלום.

24% מהנשאלים העריכו כי ישראל והפלסטינים יגיעו להסכם שלום, אולם רק בעוד יותר מחמש שנים, ואילו רק 4% סבורים כי הסכם שלום ייחתם במהלך חמש השנים הקרובות. בשאלה זו, לא ניכר הבדל משמעותי בתוצאות הסקר בין הציבור היהודי לזה הערבי.

עוד בוואלה! NEWS:
"הפסדתי?": דרכו רצופת הכישלונות של פרס לראשות הממשלה
המחווה האמיצה של אבו מאזן בהגעתו להיפרד מפרס
הנשיא הוא עירום? טראמפ השתתף בסרט פורנו בשנת 2000

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

עוד עולה מהסקר כי כרבע מהישראלים שקלו לעזוב את המדינה בחמש השנים האחרונות. על פי הנתונים, 23% מכלל הציבור שקלו לרדת מהארץ בחמש השנים האחרונות, לעומת 77% שלא שקלו זאת. בקרב אזרחי ישראל הערבים, רק 13% שקלו לעזוב למדינה אחרת.

הסקר, שכ-16% מהנשאלים בו היו מקרב הציבור הערבי, נערך על ידי חברת "פרויקט המדגם" בהנהלת ד"ר אריאל איילון ועל ידי חברת "סטט-נט" בהנהלת יוסף מקלדה. מחר, ערב ראש השנה תשע"ז, יפורסם סקר וואלה! NEWS המלא, שבחן בין היתר כיצד הציבור הישראלי רואה את איכות עבודתם של אישי ציבור.

עוד בוואלה!

אבי סינגולדה: "נולדתי וגדלתי בפריפריה ואני חלק ממנה עד היום"

בשיתוף FRIENDS
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully