ליברמן על החזרת גופות החיילים: "לצבא יש מחויבות להחזיר כל שבוי"

שר הביטחון התייחס לדיווחים על כך שהוא הביע התנגדות למשא ומתן לגבי החזרת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול. "לא אמרתי זאת אפילו מתוך שינה", הדגיש. עם זאת, חזר על התנגדותו לשחרור מחבלים וציין: "זה מסוג הדברים שהשתיקה יפה להם"

צילום: ערן גילווארג, עריכה: אביב אירגז

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (רביעי) לדיווחים על כך שהביע בימים האחרונים התנגדות למשא ומתן לגבי החזרת גופותיהם של סגן הדר גולדין ושל סמל ראשון אורון שאול. "לא אמרתי מעולם את מה שערוץ 10 פרסם על גופות החיילים, אפילו לא מתוך שינה", הדגיש ליברמן בביקור בבית יד לבנים ובמכינת "אל כרמל" בדלית אל כרמל.

ליברמן ציין כי "לצבא יש מחויבות מוחלטת לדאוג לכל מי שמצוי בשבי ולהחזיר אותו הביתה", אך טען: "כמה שיותר נדבר על זה, נקשה על אותה משימה. זה מסוג הדברים שהשתיקה יפה להם". הוא הוסיף כי עמדתו בנושא ברורה והזכיר כי הצביע בממשלה נגד עסקת שליט.

"בדיעבד צדקתי. אני רואה כמה מהמשוחררים חזרו לטרור, חזרו לעמדות מפתח בארגוני מחבלים והשתתפו באירועי טרור. עמדתי לא תשתנה, אבל המחויבות היא להחזיר גופות ושבויים", אמר.

לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
אלשיך למנהיגה בעדה האתיופית: "עברנו אותו תהליך עם המרוקאים והרוסים"
עמיר מולנר השתין בתחנת המשטרה - אך בית המשפט שחרר אותו לביתו
"יכול להגיע לתל אביב - אך לא לאדמה שלי": בעל הקרקע בעמונה מדבר

עוד בוואלה!

MR. Something lounge - יפני בחליפה ביפו העתיקה

מערכת zap rest
לכתבה המלאה
"מסוג הדברים שהשתיקה יפה להם". ליברמן, היום בדלית אל כרמל (צילום: ערן גילווארג)

שר הביטחון התייחס לאיום של הרשויות הדרוזיות להשבית מחר את הלימודים, משום שלטענתן לא הועברו אליהן תקציבים כפי שמתחייב מתכנית החומש לחיזוק המגזר הדרוזי. אם האיום יתממש, 42 אלף מהתלמידים לא יחזרו מחר לבית הספר. "יש לנו שר חינוך מצוין ואני מקווה ששנת הלימודים תיפתח כסדרה", עקץ ליברמן את שר החינוך נפתלי בנט. העקיצה הגיעה על רקע ויכוח בין שני השרים שאירע אתמול בישיבת הממשלה.

בסוף דבריו של בנט על פתיחת שנת הלימודים התפרץ ליברמן ואמר כי שמע בכלי התקשורת על אודות החלטה של עיריית תל אביב לסגור את בית ספר שבח מופת בעיר אותו הגדיר "ספינת דגל בקליטת עלייה" ולפתוח במקומו "בית ספר לילדי פליטים". בשלב זה התערבו השרים אופיר אקוניס ומירי רגב ו"תיקנו" את דברי ליברמן: "לא פליטים, מסתננים". ליברמן, שקיבל את ההערה, פנה בשנית לבנט ואמר: "מסתננים. זה מבטא סדר עדיפויות לא נכון אני מקווה שתתערב".

ראש הממשלה הפסיק את ליברמן באומרו: "זה נושא מעניין ונדון בו בישיבת הממשלה". אחרי שהוצאו המצלמות מהחדר העיר נתניהו לליברמן: "זו לא במה לטוקבקים". בתגובה להערתו של ליברמן, אמר בנט כי "החוק כרגע מחייב חינוך חובה. וזו החלטה של ראש העיר תל אביב. כל השאר זה פופוליזם".

ליברמן בבית יד לבנים בדלית אל כרמל, היום (צילום: ערן גילווארג)

ליברמן ציין כי במהלך ביקורו כי הגיע לדלית אל כרמל "לרגל חג הקורבן המתקרב וכדי לראות את המכינה". הוא דיבר על מקומם של הדרוזים בחברה הישראלית, ואמר: "יש מעט דברים בחברה הישראלית שהם קונצנזוס מוחלט. לגבי העדה הדרוזית יש קונצנזוס, גם בקרב המתחרים שלי. העניין הוא לנצח את הבירוקרטיה הישראלית ואת המשפטיזציה". לדבריו, "בעבר הגדירו לצה"ל שתי משימות: הגנה על הגבולות וכור היתוך. אין דוגמה טובה מכך למה שקורה כאן, במכינה ובדלית אל כרמל".

ליברמן במפגש עם בני המגזר הדרוזי, היום (צילום: ערן גילווארג)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully