מה שמים לנו באוכל?

בתום שימוע ארוך: משרד הבריאות אסר על טחינת "הנסיך" לשווק ולייצר מוצרים

במשרד הבריאות קבעו כי החברה התנהלה בדרך רשלנית, לא אחראית, לא ראויה ולא מקצועית. בשימוע הוחלט כי החברה תחויב להשמיד את המוצרים המזוהמים. הליך החקירה בנושא טרם הסתיים

15/08/2016
צילום: יותם רונן, עריכה: מתן חדד

משרד הבריאות ערך אתמול (ראשון) שימוע לחברת טחינת "הנסיך" ובתום שעות ארוכות נקבע כי החברה התנהלה בדרך רשלנית, לא אחראית, לא ראויה ולא מקצועית. בשימוע הוחלט כי בשלב הראשון ייאסר על החברה לייצר ולשווק את מוצריה ושהחברה מחויבת להשמיד את המוצרים המזוהמים.

במשרד הבריאות קבעו כי הליך החקירה טרם הסתיים. היום בוצע דיגום נוסף במפעל ובדיקות בדרכי השיווק. בסיום הליך החקירה ישקול משרד הבריאות את הצעדים המשפטיים המתחייבים ממנו. המשרד ככל הנראה יגיש תביעה משפטית נגד חברת "טחינת הנסיך".

כבר ביום חמישי הורה משרד הבריאות על עצירת השיווק במפעל "טחינה הנסיך" עד להודעה חדשה. הוראה זו באה לאחר שהושמדו 200 טונות של טחינה גולמית בעקבות הימצאות סלמונלה בסלטים של שמונה מותגים שונים. כמו כן, משרד הבריאות הוציא צו השמדה למוצרים החשודים כנגועים בסלמונלה המצויים במפעל.

בהלת הסלמונלה - כתבות אחרונות:
תביעות ייצוגיות בעשרות מיליונים נגד "סלטי שמיר" ו"הנסיך"
סערת הסלמונלה: "מבצע אחד - וכולם יחזרו לקנות טחינה וקורנפלקס"
משרד הבריאות: ב"טחינת הנסיך" ידעו על הזיהום 3 שבועות; נגיש תביעה

עוד בוואלה!

לכבוד ט"ו בשבט: נתח אסאדו טרי ועסיסי עם פירות יבשים

וואלה! אוכל בשיתוף יינות ביתן
נאסר לייצור. טחינת הנסיך(צילום: יותם רונן)

ממשרד עורכי הדין גדעון פישר ושות', המייצג את טחינת "הנסיך", נמסר כי "המפעל עצר מיוזמתו את הליך הייצור ונוהג בשקיפות מול משרד הבריאות. במסגרת השימוע, סוכם על שיתוף פעולה הדוק בין החברה לבין משרד הבריאות, במטרה לחזור לייצר ולשווק את המוצרים האיכותיים של המפעל בטווח הזמן המיידי. כחלק מהליך הפקת הלקחים, הוחלט על שדרוג מערכת בקרת האיכות בחברה".

בחברה ביקשו להבהיר כי "המפעל פעל לאורך כל האירוע בהתאם לכלל הוראות החוק לעניין חובת הדיווח". עוד ציינו כי "כל תוצאות הבדיקות שנערכו על ידי משרד הבריאות למוצרי המפעל הנמכרים לצרכנים נמצאו תקינות", והביעו ביטחון שכך יהיה גם בנוגע לבדיקות שנערכו היום. "אין כל הנחיה להסיר את המוצרים מהמדפים. החברה הקפידה ותמשיך להקפיד לעדכן את הציבור ואת התקשורת בכל פרטי האירוע, ותיישם את הנחיות משרד הבריאות כדי לשוב לייצר ולשווק", הוסיפו.

"נוהגים בשקיפות מלאה". מוצרים שמכילים את טחינת "הנסיך"(צילום: יותם רונן)

סערת הטחינה החלה כשחברת "סלטי שמיר" הודיעה ביום חמישי כי יום קודם לכן קיבלה הודעה מ"טחינה הנסיך", לפיה טחינה שסופקה למפעלי חברת הסלטים נמצאה נגועה בחיידק הסלמונלה. בעקבות כך, ביום חמישי הסירה חברת "סלטי שמיר" את מוצרי החומוס והטחינה של שמונה מותגים שונים שעבורם היא מייצרת סלטים. במסיבת עיתונאים שערכו במשרד הבריאות מאוחר יותר באותו היום התברר כי המפעל ידע על האפשרות לזיהום מ-24 ביולי, אך פעל מאוחר מדי.

בתחילת הפרשה מסרה חברת "טחינת הנסיך" כי "חברת טחינת הנסיך מייצרת ומשווקת מוצרי טחינה לפי כללי איכות מחמירים כחלק ממדיניות האיכות הנהוגה שנים בחברה". עוד מסרו כי על אף החשש לסלמונלה שהתגלה במשלוח טחינה גולמית לחברת "סלטי שמיר", בדיקות שבוצעו במשלוחים ללקוחות אחרים של החברה נמצאו תקינות. בחברה הדגישו כי צנצנות טחינה המשווקות לצרכנים, במשקל קילו וחצי קילו, נמצאו תקינות לחלוטין. "בתיאום עם משרד הבריאות הוחלט אמש על נקיטת משנה זהירות, כחלק מדאגה ללקוחות החברה והצרכנים. לעדכן, להנחות ולהתריע את סלטי שמיר על העברת הודעה לציבור", נמסר בהודעת החברה. עוד נמסר כי התקלה אותרה וטופלה וכי החברה מקבלת אחריות מלאה עליה.

גם משרד הבריאות התמהמה בהעברת הידיעה על הימצאות סלמונלה בטחינה לציבור הצרכנים. יותר מ-15 שעות חלפו מהרגע שבו נודע למשרד הבריאות על חיידק סלמונלה בסלטים של שמונה מותגים שונים שנמצאים על המדפים, ועד לפרסום הודעת המשרד בבוקר יום חמישי בעקבות פניית וואלה! NEWS.

(עדכון ראשון: 19:18)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully