הזמר שרון הולצמן נאשם בתרמית ניירות ערך ובזיוף

מכתב האישום נגד המוזיקאי עולה כי הוא זייף כתבה ב"גלובס", ולפיה חברת "גבעות עולם" עומדת להימכר, ובכך ניסה להעלות את ערך המניות. הזיוף נחשף והוא הרוויח על המניות כ-2,000 שקל בלבד

16/05/2016
צלמים זמניים מורשים

(תיעוד: הולצמן תוקף כתב של NRG ב-2007)

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (שני) כתב אישום נגד זמר להקת אבטיפוס לשעבר שרון הולצמן בטענה שפרסם כתבה כוזבת על רכישת חברה כדי להעלות את ערך המניות שלה. הוא נאשם בעבירות של הנעה בתרמית בניירות ערך וזיוף המשפיע על עסקאות.

על פי כתב האישום, הולצמן זייף ב-2012 כתבת אינטרנט של עיתון "גלובס" על כך שחברת "גזפרום" הרוסית הציעה לרכוש את חברת "גבעות עולם", מה שצפוי היה להעלות את שווי החברה, ופעל להפצת הכתבה בפורומים כלכליים שונים. זאת בכוונה לרמות את קוראי הכתבה ולהניעם לרכוש את ניירות הערך של חברת "גבעות עולם".

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אלה בנישתי בלפר ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), יום לפני פרסום הכתבה הכוזבת רכש הולצמן לחשבונו מניות של "גבעות עולם" בשווי מאה אלף שקלים. יום לאחר פרסום הכתבה הוא ניסה למכור את אחזקותיו אך לא צלח, ולבסוף מכר אותם חמישה ימים לאחר פרסום הכתבה ברווח של כ-2,000 שקלים בלבד.

עוד בוואלה! NEWS:
הותר לפרסום: נעצר חשוד בחיסול בנו של ריקו שירזי
קצב ביקש ארכה להגשת ערעור: "כשל כוחו ונשברה רוחו"
בכיר באיטליה: ראש עיריית לונדון המוסלמי - מחבל מתאבד

"פעל בכוונה לרמות את קוראי הכתבה". הולצמן(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

שמו של הולצמן, שבין שיריו המוכרים שיר הנושא של הסדרה "מסודרים" - "מה שאני רוצה", כבר נקשר לשערוריות בעבר. ב-2007 פרסם עמוד שכביכול מציג את מותו ממנת יתר, והסעיר את הרשת.

נוסף על כך, ב-2007 תועד הולצמן כשהוא תוקף את כתב התרבות של NRG איתי שטרן בטקס פרסי ערוץ המוזיקה הישראלית במועדון 24 בנמל תל אביב. על פי מקורב לשטרן שנכח באירוע הולצמן תקף אותו משום שהוא סירב לכתוב עליו ביקורת בעבר, ובתגובה הוא פנה לכתבי ברנז'ה באתרי אינטרנט שונים, וניסה להפיץ שמועה כאילו שטרן דרש ממנו כסף בתמורה לביקורת.

חשוב לדעת

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים

מוגש מטעם שחל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully