שר החוץ של פולין: "רוסיה יותר מסוכנת מדאעש"

השר ויטולד ושצ'יקובסקי טען בדיון על עתיד נאט"ו כי מוסקבה מהווה איום קיומי על אירופה, בעוד שהטרוריזם וגל המהגרים הם איומים לא קיומיים

סוכנויות הידיעות
16/04/2016
"דאעש לא מהווה איום קיומי על אירופה". השר ויטולד ושצ'יקובסקי(צילום: AP, אי-פי)

רוסיה יותר מסוכנת מארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) – כך אמר היום שר החוץ של פולין, ויטולד ושצ'יקובסקי במהלך ביקור בסלובקיה. "על פי כל הראיות, פעילותה של רוסיה היא סוג של איום קיומי, משום שהיא עלולה להביא להרס מדינות", אמר ושצ'יקובסקי בדיון בנוגע לעתידו של ארגון נאט"ו, בפורום הביטחון השנתי "גלובסק" בברטיסלבה.

על פי דיווח סוכנות הידיעות הפולנית, ושצ'יקובסקי אמר כי "יש גם איומים לא קיומיים, כמו טרוריזם וגל המהגרים". הוא תיאר את ארגון דאעש כאיום משמעותי אך הוסיף כי "הוא לא מהווה איום קיומי עבור אירופה".

ושצ'יקובסקי קרא לנאט"ו לאשר פריסת כוחות בגבול המזרחי של מדינות הברית, במהלך כינוס הארגון שיתקיים בוורשה בחודש יולי. "הדבר יסמל נחישות להגן על החלק המזרחי של מדינות הברית. נוכל לדון בהיקף הפריסה", אמר.

עוד בוואלה! NEWS:
גרמניה: הממשלה אישרה העמדה לדין של קומיקאי שהעליב את ארדואן
מתנגד לנאט"ו, מאיים על סעודיה: טראמפ הציג את מדיניות החוץ שלו
הדוב הרוסי נוהם, ונאט"ו מתעוררת מתרדמת החורף

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
ושצ'יקובסקי קרא לאשר פריסת כוחות בגבול המזרחי. חיילים בתרגיל צבאי של נאט"ו(צילום: AP)

שר ההגנה הצ'כי מרטין סטרופניקי אמר באירוע היום כי התחזקות יכולת ההגנה של נאט"ו תהיה מוקד העיסוק בכינוס שיתקיים בקיץ, אך הזהיר כי רוסיה "לא צריכה להיות מבודדת". על פי דיווח סוכנות הידיעות הצ'כית, הוא הוסיף כי רוסיה "העמידה במבחן את יכולות ההגנה של נאט"ו באזור הבלטי".

המפגש הראשון זה שנתיים בין רוסיה לנאט"ו יתקיים ב-20 באפריל בבריסל. הפגישה צפויה לעסוק בדרכים לפתרון המשבר עם אוקראינה. הפעם האחרונה ששני הצדדים נפגשו הייתה ב-2014, על רקע משבר חצי האי קרים.

שגריר רוסיה בבלגיה אמר היום כי ארצו תנצל את מפגש בשבוע הבא כדי להביע את מחאתה על הכוננות הצבאית ה"בלתי מוצדקת בעליל", לטענתו, של נאט"ו במדינות הבלטיות. הוא הוסיף וטען כי נאט"ו משתמשת במשבר עם אוקראינה כתירוץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully