פרשת דרעי

דרעי מגיב לטענות לשחיתות: "גיליתי שהפכנו לאילי נדל"ן"

יו"ר ש"ס דחה את ההאשמות שהוטחו בו, ואמר בעוקצנות: "הערתי את יפה, ואמרתי לה, 'איך לא גילינו את זה עד היום? אולי פספסנו משהו". על דירת הנופש בספסופה: "אנחנו מבלים שם חופשים וחגים, זה שייך לילדים ונכדים"

31/03/2016
צילום: מאיר וקנין, עדי חשמונאי באמצעות סמארטפון וואווי - Huawai עריכה: טל רזניק

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס היום (חמישי) לפרשת השחיתות ששמו נקשר בה בכנס ראשי רשויות ערי פיתוח שנערך בטבריה, והפריך בציניות את הטענות נגדו. "אמש גיליתי שהפכנו לאילי נדל"ן", אמר בהתייחס לסימני השאלה שעולים מהנכסים הרבים שמחזיקה משפחתו. "הערתי את יפה, ואמרתי לה, 'איך לא גילינו את זה עד היום? אולי פספסנו משהו". לדבריו, המשפחה מתגוררת 25 שנה בדירה אחת, "שבה גידלנו תשעה ילדים, אנחנו משלמים משכנתא".

על דירת הנופש שמחזיקים בתו הדסה (דסי) דרעי ובעלה יצחק בספסופה, אמר: "אנחנו אוהבים את הגליל. החלטנו לבנות בספסופה כדי לבלות שם חופשים וחגים. זה שייך לילדים ונכדים, זה מה שיש". בעבר הודה דרעי כי סייע בקניית הבית המפואר, אף שלא הצהיר על כך בהצהרת ההון לפני הבחירות לכנסת.

עוד בנושא:
"האליטה האשכנזית נגד דרעי הבולדוזר": קמפיין "הוא זכאי" 2 יצא לדרך
דרעי והרצוג ייהפכו לחשודים? טבילת האש של מנדלבליט
שוב חוזר הניגון: המסע של דרעי בחזרה לפסגה יגיע אל סופו?

"גרים בבית אחד 25 שנה". דרעי בכנס(צילום: מערכת וואלה!, אלי אשכנזי באמצעות מצלמת וואווי)

מבדיקת וואלה! NEWS שנערכה לפני כשנה בנוגע לבית בספסופה, עולה כי במהלך שנת 2013, פנו דסי ויצחק למזכירות היישוב כדי לקבל שטח לבניית בית בן כמה קומות. השניים עברו ועדת קבלה, אך בחלוף הזמן הודו שורה של בכירים כי דרעי היה מעורב בבניית הבית וכי סייע לבתו. לדבריהם, בעת משפטו ולאחר שחרורו מהכלא, נהג להגיע למקום ולהתבודד.

אדריכלים ושמאים בכירים העריכו אז כי ערכו של בית מהסוג הזה הוא כשני מיליון שקלים לפחות. ואולם, מתיעוד הקבלנים בשטח עולה כי העבודות נאמדות בסכום גבוה בהרבה – ארבעה מיליון שקלים. תיעוד של קבלן גגות העלה גם כי מי שהיה אחראי על הבנייה הוא דרעי עצמו. ספסופה הוא מושב בשטח עימות, ולכן מי שמבקש לבנות במקום יכול לקבל הנחה שמגיעה ל-70% יותר מבכל מקום אחר.

עוד באותו נושא

מבית הנופש בגליל ועד לדירות בבירה: אימפריית הנדל"ן המסתורית של דרעי

לכתבה המלאה
"שייך לילדים ולנכדים, זה מה שיש". הבית בספסופה(צילום: עדי חשמונאי , באמצעות סמארטפון של וואווי – Huawei)

מלבד הבית בספסופה, היה מעורב דרעי ברכישת חמש דירות שנבנות בימים אלה בבניין מספר 48 ברחוב אלקבץ שבשכונת גבעת שאול בירושלים. מבדיקת וואלה! NEWS עולה כי הקרקע שעליה נבנות הדירות, נקנתה על ידי שר הפנים. ואולם, הזכויות לדירות הועברו לפני כשלוש שנים לאחיו, עו"ד שלמה (מומו) דרעי. גורמים המעורים בפרטים סיפרו כי הדבר נעשה משום שדרעי ידע כי ייכנס לפוליטיקה ורצה לשמור מרחק מן הרכישה.

דירה נוספת שרשומה על שם משפחת דרעי ממוקמת ברחוב קורדובירו בבירה. מבדיקת וואלה! NEWS עולה כי הדירה רשומה על שמו של יעקב דרעי, בנו של אריה. הדירה נקנתה במסגרת קבוצת רכישה שקנתה את הקרקע לפני שנים, כאשר יעקב דרעי היה בעל הדירה והוא זה שקיבל את הקרקע. דירה נוספת ברחוב גרייבסקי בבירה, שייכת לאחיין של דרעי, אבישי.

  • אריה דרעי
  • טבריה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully