פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חוסר רגישות: חדר בריחה בהולנד עיצב מתחם בהשראת בית אנה פרנק

   הקרן שמפעילה את המוזיאון מתחה ביקורת על ההחלטה של חדר הבריחה, הממוקם מדרום לאמסטרדם, להשתמש בסיפורה של אנה פרנק ומשפחתה לצרכי הפעילות. "חוסר אמפתיה לניצולי שואה", נמסר. מפעילי חדר הבריחה מתעקשים: "חוויה חינוכית"

   אנה פרנק (AP , Anne Frank Center, HO)
   חלל המתחם מעוצב כמו הדירה שבה הסתתרה. אנה פרנק (צילום: אי-פי)

   הטרנד החדש של פתיחת חדרי בריחה בהם מתקיימים משחקי מוחות הלך הפעם רחוק מידי. קרן אנה פרנק מתחה היום (שישי) ביקורת על אחד מאותם חדרי בריחה שבחר לעצב את החלל כמו הדירה שבה הסתתרה אנה פרנק יחד עם משפחתה באמסטרדם שבהולנד מפני הנאצים בזמן מלחמת העולם השנייה.

   על פי את האינטרנט של אותו חדר בריחה, המתחם נפתח לאחרונה בעיירה דרומית לאמסטרדם ועוצב בהשראת הדירה שבה הסתתרה משפחת פרנק. במסגרת המשחק, על המשתתפים, אשר נעולים בחדר, להימלט ממנו תוך שעה על ידי "שיתוף פעולה, עבודת צוות, יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא".

   עוד ידיעות מהעולם בוואלה! NEWS:
   "הוא בידינו": המחבל הנמלט מפריז נתפס בפשיטה משטרתית בבלגיה
   "נצא מהאיחוד": הימין בבריטניה זועם על הסכם הפליטים של האיחוד וטורקיה
   הסיבה המפתיעה שגרמה לנציגי אסד לעכב את שיחות השלום בסוריה

   חדר בריחה קווסט מניה בתל אביב (מערכת וואלה! NEWS , צילום: מישה קמינסקי)
   "נוצר רושם שמטרת המשחק היא להסתתר מהנאצים". חדר בריחה בתל אביב (צילום: מישה קמינסקי)

   קרן אנה פרנק, שמתפעלת את המוזיאון שהוקם בדירה שבה הסתתרה המשפחה, טענה כי "ניכר כי לחדר הבריחה אין אמפתיה לניצולי השואה, היות שהם בחרו לעצב את החדר בהשראת בית אנה פרנק". עוד הם הוסיפו כי "נוצר רושם שמטרת המשחק היא להסתתר מהנאצים ומה שמעורר עניין ורגש זו השאלה אם הם חכמים מספיק כדי לא להיתפס". לטענת קרן אנה פרנק, מדובר בעיוות ההיסטוריה שיוצר רושם שגוי על תקופת מלחמת העולם השנייה. מנגד, מפעילי חדר הבריחה טענו כי מדובר ב"חוויה חינוכית".