פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "מלאך ששיחק אותה בן אדם": משפחת איש השב"כ שנהרג מתקשה לעכל

   בביתו של אמיר מימוני, סיפרו היום על אסון שלישי שפוקד את המשפחה. שני דודים מתו בנסיבות מצערות, ומימוני נהרג אמש בפעילות ליד עזה. לאחרונה השתעשע עם חבריו ושלח להם הודעות, שבהן הנחה אותם מה יעשו לאחר מותו: "שימו תמונה שלי בפאב מתילדה"

   "מלאך ששיחק אותה בן אדם": משפחת איש השב"כ שנהרג מתקשה לעכל
   צילום: שי מכלוף, עריכה: מתן חדד

   בני משפחתו של אמיר מימוני, איש השב"כ בן ה-29 ממושב זוהר, שנהרג אמש (שלישי) בגבול רצועת עזה, עדיין מתקשים לעכל את האסון שאירע להם. "הוא היה מלאך ששיחק אותה בן אדם", העיד אביו, אפרים מימוני.

   "איך הוא הצליח לעשות הכול בבת אחת? גם לתת למשפחה, גם לחברים וגם למדינה. תמיד ביקשתי ממנו שיספר לי מה הוא עושה, הוא היה מחייך ומספר לי דברים שכולם יודעים. הוא היה עניו", הוסיף האב.

   מימוני נהרג במהלך פעילות מבצעית בעוטף עזה. נבדקת האפשרות שבמהלך הפעילות נורה מימוני בשוגג על ידי כוח ישראלי אולם טרם הסתיים התחקיר בנושא. מדובר בטרגדיה השלישית שפוקדת את בני המשפחה. דודם נהרג בעת מילוי תפקידו בצבא, ודוד נוסף מת מדום לב בגיל צעיר. "מה הסיכוי שמכים משפחה אחת שלוש פעמים?" תהתה דודתו חיה גלדיס.

   עוד בוואלה! NEWS:
   ירי השוטרים - וההמולה: כתב וואלה! NEWS תיעד את רגעי חיסול המחבלים
   ועדת הכלכלה אישרה: רכיבה על אופניים חשמליים – מגיל 16
   "לא שמתי לב שנדקרתי עד שהורדתי מעיל": הפצוע שחזר את רגעי האימה

   בית משפחת אמיר מימוני, איש שב"כ שנהרג במהלך פעילות מבצעית. מושב נוגה 9 במרץ 2016 (שי מכלוף)
   מתקשים לעכל. בית המשפחה במושב זוהר, היום (צילום: שי מכלוף)
   התכתבות בין אמיר מימוני וחבריו בעבודה טרם נפילתו (באדיבות המשפחה)
   הודעות שכתב לחבריו לפני כמה ימים, ובהן הנחה אותם מה לעשות לאחר מותו

   "האזכרה של אחי ממש בשבוע הבא", ציינה. "הוא תמיד היה אומר לי 'מה את דואגת דודה, אני בסך הכול מטאטא את המשרד'. היינו כל כך גאים בו", אמרה הדודה גלדיס. לפני כמה ימים השתעשע עם חבריו ושלח להם הודעות, שבהן הנחה אותם מה יעשו לאחר מותו. "שימו תמונה שלי במתילדה (פאב שפתח) ותשנו לו את השם לשלי", ביקש מהם.

   בבית המשפחה סיפרו כי מימוני שירת בגולני בגדוד 13 בזמן מבצע "עופרת יצוקה". הנגמ"ש שבו נסע עם חבריו ליחידה נפגע מטיל אך מימוני שרד. "הוא הלך לגולני בעקבות אחיו ודודו", הוסיף האב. הלווייתו תתקיים היום בשעה 16:00 בבית העלמין במושב נוגה.

   אמיר מימוני, איש השב"כ שנהרג בפעילות מבצעית בעוטף עזה ב-8 במרץ 2016 (באדיבות המשפחה)
   "הלך לגולני בעקבות אחיו ודודו". מימוני (צילום באדיבות המשפחה)