אלפי תלמידי הפזורה לא מגיעים לבתי הספר - בשל הצפות בדרכים

מזג האוויר החורפי הביא להצטברות של שלוליות חורף באזור הפזורה הבדואיות, ושירותי ההסעות לא היו יכולים להביא אותם למוסדות החינוך בבטחה. "אין שבילים ואין כבישים מסודרים. צריך לשים סוף לדבר הזה", אמר גורם חינוך במעורה בפרטים

צילום: שי מכלוף, עריכה: מתן חדד

אלפי תלמידים מבית הספר היסודיים והגנים במועצות האזוריות אל-קאסום ונווה מדבר שבפזורה הבדואית, נאלצו להישאר בבית בימים האחרונים בגלל שלוליות חורף שהציפו את הדרכים שבהן עוברים רכבי ההסעות למוסדות החינוך. המצב אף הביא חלק מתלמידי הפזורה לא לגשת לבחינת בגרות שהתקיימה אתמול.

מנתונים שהגיע למשרד החינוך עולה כי אמנם חלק מהמורים הצליחו להגיע לבתי הספר ברכבי שטח, אך הכיתות היו ריקות. לדברי התושבים, מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה כמעט בכל חורף באזור.

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
מזכ"ל האו"ם בדיון על גל הטרור: זו תגובה טבעית לכיבוש
סערת ספר האזרחות: "עד סער ובנט, לא הייתה התערבות בוטה כזו"
גם לזה דאעש גורם: פגיעה משמעותית בייצוא הסמים לישראל

עוד בוואלה!

הלילה בו ישראל תואר בסגול מתקרב: מה אתם צריכים לדעת?

לכתבה המלאה
הדרכים המוצפות בדרך לבתי הספר (צילום: שי מכלוף)

"ברוב בתי הספר, לא הגיעו היום התלמידים. אין שבילים וכבישים מסודרים ולכן התלמידים נאלצו להישאר בבית", אמר גורם חינוכי המעורה בנושא. "הנחלים עלו על גדותיהם ופשוט אי אפשר היה להיכנס אל האזורים שבהם גרים התלמידים. אתמול, חלק מהתלמידים של התיכונים אף לא הגיעו לבית הספר כדי לעבור את בחינות הבגרות". הוא הוסיף: "המצב הזה בלתי אפשרי, אפילו ההורים שניסו בכוחות עצמם להביא את הילדים לא הצליחו".

אנשי החינוך באזור דורשים לשים סוף לסאגה, מאחר שהדבר פוגע קשות בתלמידים ובבתי הספר. "אין תשתיות כבישים, השלוליות חוסמות כל מעבר אפשרי, קשה להיכנס וקשה לצאת", הוסיף הגורם. "צריך לשים לדבר הזה סוף ולסלול דרכי גישה חלופיות באופן מידי", הוסיף הגורם.

"השלוליות חוסמות כל מעבר אפשרי" (צילום: שי מכלוף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully