משבר הפליטים באירופה

אוטובוס עם פליטים סורים נשלח למשרדה של מרקל בברלין

31 פליטים נשלחו מהעיירה לנדשט שבמדינת בוואריה למשרדה של הקנצלרית, במחאה על מדיניות "הדלת הפתוחה" לקליטת מהגרים שהיא מנהיגה. ראש העיירה: זה מעשה של ייאוש, איני יכול להתמודד עוד עם כמויות המהגרים

סוכנויות הידיעות
15/01/2016
צילום: רויטרס, עריכת וידיאו: אביב אירגז

אוטובוס ועליו 31 פליטים סורים נשלח אתמול (חמישי) מהעיירה לנדשט במדינת בוואריה שבגרמניה למשרדה של הקנצלרית אנגלה מרקל בברלין. זאת במחאה על מדיניות קליטת המהגרים שהיא מנהיגה. ראש העיירה, פיטר דרייר, אמר כי אינו יכול להתמודד עוד עם כמויות המהגרים ללנדשט.

אחרי נסיעה של 550 קילומטרים הגיעו הפליטים הסורים לברלין, כשהם מלווים בניידות משטרה. מחוץ למשרדה של מרקל התקיימה באותה שעה הפגנה נגד מדיניות "הדלת הפתוחה" שהיא מנהיגה. "מרקל חייבת ללכת", קראו המפגינים.

לקריאה נוספת:
החרמת רכוש ומניעת איחוד משפחות: התכנית של דנמרק להגבלת ההגירה
ברקע התקיפה בקלן: שבדיה תחקור הסתרת תקיפות מיניות בידי פליטים
לאחר סערת התקיפה המינית בקלן: קבוצות מהגרים הותקפו

פעילים חברתיים גינו את ה"טיול". אוטובוס הפליטים מגיע לברלין, אתמול(צילום: רויטרס)

הפליטים שנשלחו לברלין מחזיקים במעמד של מבקשי מקלט, ולכן הם יכולים להתגורר בכל מקום שיבחרו בגרמניה. פעילים חברתיים גינו את ה"טיול", וטענו כי הפליטים נוצלו עבור תעלול פרסומי.

דרייר, שהצטרף למסע למשרדה של הקנצלרית, אמר כי "אנחנו צריכים להבטיח שהפליטים יקבלו טיפול מתאים. בקנה מידה כזה ובזמן קצר כל כך, אנחנו פשוט לא יכולים להבטיח עוד שזה יקרה". דרייר כינה את הסעת הפליטים לברלין "מעשה של ייאוש", ואמר כי הזהיר את מרקל כבר לפני כמה חודשים כי אם הפליטים ימשיכו להגיע לעיירה – ישלח אותם אליה.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
מאוכזב ממרקל. דרייר, אתמול(צילום: רויטרס)

נציגים מלשכתה של הקנצלרית לא יצאו להגיב למה שהתרחש מחוץ למשרדה. סטפן זייברט, הדובר של מרקל, מסר מאוחר יותר בהצהרה כי הממשלה המקומית הייתה צריכה לקלוט את הפליטים וכי היא אף קיבלה תמיכה פדרלית לצורך כך. הוא הוסיף כי עיריית ברלין הבטיחה לשכן את 31 הפליטים במהלך הלילה.

שעתיים אחרי שהגיע לברלין החליט דרייר לחזור לביתו. הוא אמר כי הוא מאוכזב מסירובה של מרקל לצאת ולדון עמו בטיפול בנושא הפליטים. "זה ניסיון להתעלם מהבעיה", אמר.

פליטים סורים נשלחו באוטובוס מהעיירה לנדשט בגרמניה למשרדה של אנגלה מרקל 14 בינואר 2016(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully