פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   כארבע שנות מאסר לחייל שמסר מידע סודי לפעילי ימין קיצוני

   רב-טוראי אלעד סלע, ששירת בחטיבה מרחבית ציון, הורשע במסירת מידע מסווג לפעילי ימין מההתנחלות בת עין שבה הוא מתגורר, ובכך סייע להם להיערך ולסכל פעילות של כוחות הביטחון. בהחלטה ציין בית הדין כי סלע פגע בביטחון המדינה

   כארבע שנות מאסר לחייל שמסר מידע סודי לפעילי ימין קיצוני
   עריכה: גדי וינסטוק, שניר דבוש

   (צפו: כתב האישום נגד רב-טוראי יעקב סלע, אפריל 2015)

   בית הדין הצבאי ביפו הרשיע היום (שלישי) את רב-טוראי אלעד יעקב סלע, חייל ששירת בחטיבה מרחבית עציון, בגילוי ידיעות סודיות לפעילי ימין קיצוני, וגזר עליו 45 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי. סלע הורשע בכך שביצע חיפושים שלא בסמכותו במערכות מודיעיניות מסווגות, במטרה לאתר מידע הנוגע לפעולות כוחות הביטחון נגד פעילי ימין מההתנחלות בת עין שבה הוא מתגורר.

   סלע מסר מידע מסווג במשך תקופה ממושכת לפעילים ובכך סייע להם להיערך ולסכל פעילות של כוחות הביטחון. בהחלטה ציין בית הדין כי פעולותיו של סלע פגעו בביטחון המדינה.

   לקריאה נוספת:
   פעיל ימין נעצר בגלל מודעות תמיכה בחייל המדליף אלעד סלע
   הקורבנות הפלסטינים מקווים שמעצר החייל המדליף יביא לצדק
   ביקורת במשטרה על צה"ל: "איך החייל המדליף קיבל סיווג ביטחוני?"

   החייל אלעד יעקב סלע מובא לבית משפט, מרץ 2015 (מערכת וואלה! NEWS , אוליבייה פיטוסי / עיתון הארץ)
   הדליף תכניות על מעצרים של פעילי ימין. אלעד סלע, במרכז (צילום: אוליבייה פיטוסי / עיתון הארץ)

   מדובר צה"ל נמסר כי "העונש שנגזר על החייל, כמעט ארבע שנות מאסר בפועל, מבטא גישה מחמירה של הפרקליטות הצבאית. יש למגר עבירות מסוג זה בצה"ל ולהעניש בחומרה את מי שמועל באמון שניתן לו על ידי המערכת הצבאית ופוגע באינטרסים ביטחוניים".

   סלע נעצר במרץ האחרון. במהלך חקירתו עלה כי הוא העביר עשרות פעמים מידע על התנהלות כוחות הצבא ומידע על פעילות מבצעית נגד פעילי טרור פלסטינים. כמו כן, הדליף תכניות על מעצרים של פעילי ימין החשודים בפעילות לאומנית. באפריל הוגש נגדו כתב אישום, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר זאת.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מודעת תמיכה בסלע שפורסמה לאחר מעצרו