פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שרה נתניהו נחקרה כחמש שעות במשטרה על פרשת המעונות

   רעיית ראש הממשלה נחקרה במשרדי יחידה להב 433 בלוד. היא נדרשה לענות על שאלות הנוגעות להוצאות שנרשמו כפרטיות, בהן התשלומים לחשמלאי אבי פחימה ולמטפלות זרות שסייעו לאביה

   שרה נתניהו נחקרה כחמש שעות במשטרה על פרשת המעונות
   צילום: יותם רונן, עריכה: מתן חדד

   רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו נחקרה אתמול (חמישי) במשך כחמש שעות במשרדי להב 433. זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר את החקירה לאחר שנועד עם פרקליטה, עורך הדין יעקב וינרוט. את החקירה ניהל ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי.

   נתניהו נחקרה בחשד לכמה פרשות הקשורות למעונות ראש הממשלה, שחלקן נחשפו על ידי מבקר המדינה. במרכז הפרשות: הוצאות פרטיות שנרשמו כהוצאות של המעון עצמו, ובהן התשלומים לחשמלאי אבי פחימה – בן למשפחה של חברי מרכז ליכוד שנקרא לבית נתניהו לעבודות דחופות בסופי שבוע, לרבות ביום כיפור, במהלך שנת 2009. כמו כן, נתניהו נשאלה בעניין תשלומים שהוצאו עבור מטפלות זרות שסייעו לאביה בעת שהיה חולה וכן בענייני הוצאות כספיות נוספות.

   לקריאה נוספת:
   הממשלה אישרה: 15 מיליארד שקלים יוקצו לצמצום פערים במגזר הערבי
   סערה בשב"ס: הקצין האחראי למחדל בריחת אסיר העולם - יקודם
   בג"ץ דחה על הסף עתירה נגד מינויו של מנדלביט ליועמ"ש

   שרה נתניהו מגיעה לחקירה בלהב 433. דצמבר 2015 (ניב אהרונסון)
   רכבה של שרה נתניהו נכנס למשרדי להב 433, היום (צילום: ניב אהרונסון)

   החשוד המרכזי בפרשה הוא סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף. הוא נחקר במשרדי להב 433 ושוחרר בתנאים מגבילים, הכוללים הרחקה מהמעון מחשש לשיבוש הליכי חקירה. סיידוף עצמו אמר בחקירותיו כי כל צעדיו מתואמים על רעיית ראש הממשלה, אולם הדגיש כי אין במעשים אלו משום עבירה פלילית. עובדים נוספים במעון, שעבדו לצדו של סיידוף ונתניהו, נחקרו גם הם. בפרשה העיד גם אב הבית מני נפתלי, שמסר עדות על אודות ההתנהלות הכספית במעון.

   בשבוע שעבר דווח כי וינרוט ניסה למנוע את חקירתה תחת אזהרה של נתניהו בשיחה פרטית עם וינשטיין. לאחר שיחה קצרה, ביקש היועץ המשפטי מפרקליטה של רעיית ראש הממשלה כי יעביר את בקשתו להיפגש עמו בעניין נתניהו בכתב, אולם בפועל לא התקיימה פגישה שעסקה כולה בנושא פרשת המעונות.

   ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "הטענות כלפי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הן עורבא פרח, לא היו ולא נבראו, ודבר זה יוכח באופן ברור וחד משמעי".

   (עדכון ראשון: 17:02)

   שרה נתניהו מגיעה לבית הדין האזורי לדיון ההוכחות של מני נפתלי. מאי 2015 (נועם מושקוביץ)
   נתניהו בבית הדין האזורי בדיון ההוכחות של מני נפתלי, במאי השנה (צילום: נועם מושקוביץ)