קבר אחים של 80 יזידיות שנרצחו בידי דאעש נחשף בעיראק

במקום נמצאו גושי שיער אדם, עצמות, כסף ומפתחות שהיו שייכים לנשים מבוגרות, שהופרדו מהצעירות שהפכו לשפחות מין של לוחמי ארגון הטרור. שלשום שוחררה העיר בידי לוחמי המיליציה הכורדית בעיראק

סוכנויות הידיעות
15/11/2015
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

יממה לאחר שלוחמי המיליציה הכורדית בעיראק, פשמרגה, כבשו את העיר הכורדית סינג'אר שבצפון עיראק מידי לוחמי "המדינה האסלאמית" (דאעש), התגלה אתמול (שבת) קבר אחים שבו נמצאו שרידיהן של 80 נשים יזידיות, שנרצחו על ידי לוחמי דאעש שטבחו בתושבי העיר לאחר כיבושה בקיץ של השנה שעברה.

ראש עיריית סינג'אר, שביקר בקבר האחים שנחשף, סיפר כי ראה גושי שיער אדם, עצמות, כסף ומפתחות שהוא מאמין שהיו שייכים לנשים מבוגרות מהכפר קוצ'ו, שהופרדו מהצעירות שהפכו לשפחות מין של לוחמי דאעש.

לקריאה נוספת:
בתום שנה וחצי של מצור: הכורדים כבשו את מוקד רצח היזידים בעיראק
דיווח: דאעש הוציא להורג מאות יזידים בעיראק
דאעש שחרר 200 יזידים מהשבי: "לא האמנתי שאראה שוב את ילדיי"

עוד בוואלה!

צפו: איך להפוך את ארוחת הערב עם הילדים לפעילות חוויתית?

בשיתוף חברת גליל
העיר שוחררה לאחר שנה וחצי(צילום: רויטרס)

בסיוע תקיפות של מטוסי הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית, שוחררו ביום שישי רוב שטחי העיר, שהייתה כבושה במשך כשנה וחצי, מחודש אוגוסט שעבר. חשיבותה האסטרטגית של העיר נעוצה בכך ששימשה נתיב מעבר בין מעוזי דאעש במוסול וב-א-רקה שבסוריה, ויש לה גם משמעות סמלית כמוקד שבו התחיל רצח העם היזידי.

"יש מבצע רחב היקף לטיהור העיר ממטענים וממחבלים מתאבדים, שבהם משתמשים חמושי דאעש התלויים בלוחמת גרילה", הסביר גורם בכיר בפשמרגה לרשת BBC לאחר שנשאל מדוע טיהור העיר במלואה צפוי להסתיים רק בעוד יותר משבוע?

מאז השתלט דאעש על האזור, זכתה סינג'אר לתשומת לב רבה בתקשורת הבינלאומית, בשל הדיווחים על רצח עם נגד המיעוט היזידי ועל לקיחתם בשבי של יזידים רבים. המצור של לוחמי דאעש על הר סינג'אר, שהביא למותם של יזידים רבים, היה אחד מהגורמים המרכזיים להכרזה על הקמת הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית נגד דאעש, שתומכת גם כעת בלוחמים הכורדים.

כוחות הפשמרגה הכורדיים בסינג'אר(צילום: צילום מסך, טוויטר)
כוחות הפשמרגה הכורדיים בסינג'אר(צילום: AP)
תיעוד: כוחות הפשמרגה הכורדים מנסים לכבוש את העיר סינג'אר מידי דאעש. רויטרס
כוחות הפשמרגה הכורדיים בסינג'אר(צילום: רויטרס)
כוחות הפשמרגה הכורדיים בסינג'אר(צילום: רויטרס)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully