אינתיפאדת הבודדים

בשל החסימות: אוטובוסים של חברה ממזרח י-ם נוסעים דרך ארמון הנציב

חלק מהנהגים בחברת "מסיעי מזרח ירושלים" שינו לאחרונה מסלול ובמקום לעבור דרך ג'בל מוכבר, הם נוסעים דרך השכונה היהודית שבה אירע לאחרונה פיגוע קטלני ומשם אוספים את הנוסעים - שמגיעים ברגל ממזרח העיר. תושבת השכונה: "אנשים מפחדים מזה". דיווח לאולפן וואלה! NEWS

משה שטיינמץ
28/10/2015
עריכה: ניר חן

נהגים של חברת האוטובוסים הערבית "מסיעי מזרח ירושלים" החלו לאחרונה לעבור בתוך שכונת ארמון הנציב, תוך שינוי המסלול המתוכנן. הדבר מדאיג מאוד חלק מתושבי השכונה היהודית שחוששים מתושבי ג'בל מוכבר הסמוכה. בארמון הנציב אירעו שורה של פיגועים בגל הטרור האחרון - בהם הפיגוע הקטלני בקו 78, שבו נרצחו שלושה בני אדם.

משיחות עם נהגים בקווים 203 ו-204 של החברה עולה כי הסיבה לשינוי המסלול היא חסימות הבטון שהציבה החודש המשטרה בירושלים, שנועדו לחצוץ בין השכונות היהודיות והערביות - ומביאות כעת לתוצאה ההפוכה.

גל הטרור - כותרות אחרונות:
מחבל התקרב לעמדת צה"ל בחברון עם סכין בידו - ונורה למוות
המשטרה פשטה על בית חולים שטיפל בפצוע המעורב במהומות בבירה
שבוע אחרי הפיגוע: הקב"ט שירה באריתריאי שב לעבודה – ללא נשק

עוד בוואלה!

אפילו הפסקה ליום אחד מסוכנת: כיצד נראים חייה של מושתלת כליה?

בשיתוף האגודה לזכויות החולה
אוטובוס של "מסיעי מזרח ירושלים" בשכונת ארמון הנציב, אתמול(צילום: מערכת וואלה!, משה שטיינמץ)

קווי "מסיעי מזרח ירושלים", המחברים בין העיר לרמאללה ולבית לחם, נוסעים בשגרה רק בתוך השכונות הערביות, ועל כביש 1 - המפריד בין מזרח העיר למערבה. מסלול הקווים 203 ו-204 עובר דרך הכפר ג'בל מוכבר ומשם לשכונות הדרומיות של מזרח העיר, כמו צור באהר. אך מאז שהוצבו החסימות - שרובן מונעות תנועת כלי רכב אך מאפשרות מעבר רגלי - הנהגים מתקשים לעבור דרך ג'בל מוכבר.

הפתרון שנמצא הוא נסיעה בארמון הנציב. הנוסעים הערבים עולים ברגל מג'בל מוכבר אל השכונה ועולים לאוטובוס בתחנה הלא-רשמית. באופן דומה הם יורדים בה וצועדים אל כפרם בדרך חזור.

"לפעמים זורקים עלינו אבנים". סמי, נהג בקו 204 של "מסיעי מזרח ירושלים"(צילום: מערכת וואלה!, משה שטיינמץ)

סמי, נהג קו 204 סיפר לוואלה! NEWS: "זה לא נוח, אבל יש מחסומים ואין לנו ברירה". לדבריו, בימים האחרונים הנהגים אף סבלו מהתנכלויות בתוך השכונה. "לפעמים זורקים עלינו אבנים", אמר. "אבל האמת היא שאין הרבה בעיות - רק קצת ממשמר הגבול".

המסלול החדש של קו האוטובוס שבו נוסעים ערבים תושבי מזרח העיר מטריד, כאמור, את תושבי ארמון הנציב. "אנשים מפחדים פה מזה", אמרה בקי, תושבת השכונה. "אבל מה אני אעשה? לא אצא מהבית?".

קוביות בטון בכניסה לג'בל מוכבר שבמזרח ירושלים, החודש(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully