פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "באנו לבקש סליחה": עצרת תפילה למען נפגעי הטרור היהודי

   עשרות אזרחים, בהם אנשי "תג מאיר", השתתפו בתפילה להחלמתם של ריהאם דוואבשה ובנה אחמד, המאושפזים במצב אנוש וקשה בבית החולים תל השומר אחרי שנפצעו בפיגוע ההצתה. "יש לנו אחריות קולקטיבית למה שקרה בכפר דומא"

   "באנו לבקש סליחה": עצרת תפילה למען נפגעי הטרור היהודי
   צילום: שלומי גבאי, עריכה: ליאור קירשנר

   מחוץ לבית החולים תל השומר, שם מאושפזים ריהאם דוואבשה ובנה אחמד, שנפצעו בפיגוע ההצתה, התקיימה הערב (שני) עצרת תפילה יהודית להחלמתם. עשרות המשתתפים, בהם פעילי "תג מאיר", עמותה הנאבקת בפשעי שנאה, וארגונים נוספים, דיברו בגנות הטרור היהודי ובעד דו-קיום, וביקשו סליחה מסב המשפחה מדומא.

   "אלול הוא חודש הרחמים והסליחות, וחשבנו שראוי לבוא לכאן לבית החולים ולהתפלל בנוסח היהודי המקובל על חטא שחטאנו", אמר יו"ר פורום "תג מאיר", גדי גבריהו. "יש לנו אחריות קולקטיבית למה שקרה בכפר דומא, ולכן אנחנו כאן. אנחנו פועלים נגד פשעי שנאה ותופעת תג מחיר כבר תקופה ארוכה, ויודעים שלא נעשה מספיק, שלא נעצרים האנשים החשודים. כך גם באירוע האחרון בכפר דומא. כבר עברו שבועיים, השטח לא רוחש, והאנשים לא נעצרים".

   עוד בנושא
   יעלון: "אנחנו בגל של פיגועי תגובה להצתת המשפחה בדומא"
   הממשלה בוכה בעין אחת וקורצת בשנייה. דעה
   במערכת הביטחון מודים: אבו מאזן מונע הצתת אינתיפאדה

   יהודים וערבים התפללו למען פצועי הפיגוע בכפר דומא בכפר דומא (שלומי גבאי)
   התפילה למען נפגעי הטרור היהודי, היום (צילום: שלומי גבאי)

   לדבריו, שריפת הבית בדומא, שבה נהרגו אב המשפחה סעד דוואבשה ובנו התינוק עלי, אינה אלא השיא שמגיע אחרי מאות מקרים של תקיפות לאומניות נגד ערבים. "זה כולל עקירת עצי זית, הצתת בתי תפילה, פגיעה ברכוש ונפש, וזה של כל החברה הישראלית והיהודית - ולכן באנו לפה להתפלל לשלום הפצועים ולומר סליחות", הסביר.

   רני יגר, מקהילת "בית תפילה ישראלי" המקדמת יהדות ישראלית, הוסיף כי מה שקרה בדומא, "זה לא דבר שישראלי ממוצע יכול להגיד 'זה לא אני'". "איך קורה שבשם המסורת שלנו יוצאים אנשים ועושים מעשים מהסוג הזה? זה מיעוט קיצוני, אבל כמו שאנחנו אומרים בחגים 'חטאנו פשענו', גם פה יש אווירה ציבורית של עיוות המסורת. באנו להתפלל לרפואת המשפחה ולבקש סליחה ולעשות רגע של חשבון נפש". חוסיין דוואבשה, סב המשפחה, הודה למשתתפים: "כל אחד מכם מחזק אותנו".

   בתוך כך, אחמד דוואבשה בן הארבע שנפצע קשה בפיגוע, מתאושש מהניתוחים שעבר. הוא בהכרה, אולם מצבו עדיין קשה ונשקפת סכנה לחייו. אמו מורדמת ומונשמת, ומצבה קריטי. היום היא עברה ניתוח, שתוצאותיו יתבררו רק בימים הקרובים.

   תג מאיר בבית חולים שיבא בתל השומר, 17 באוגוסט 2015 (שלומי גבאי)
   (צילום: שלומי גבאי)