וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי 21 שנה: אחד מרוצחי דרק רוט ישתחרר השבוע מהכלא

פרסום ראשון: ארבל אלוני ישתחרר ביום רביעי לאחר שנשא את עונשו במלואו. הוא נידון ל-16 שנות מאסר על הרצח, ולחמש שנים נוספות בגין שוד מזוין. שותפו לפשע, שנמלט מהארץ והוסגר, ישתחרר בעוד שלוש שנים

עריכה: ניר חן

האסיר ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט ב-1994, ישוחרר ביום רביעי מכלא רימונים. זאת לאחר שסיים לשאת 21 שנות המאסר שנגזרו עליו בגין הרצח וכן בגין שוד מזוין של מכולת שביצע במהלך אחת מחופשותיו מהכלא. אלמנתו של רוט, גילה, סיפרה היום (ראשון) כי לא קיבלה הודעה על השחרור הצפוי. "לא שמעתי, לא הודיעו לנו. אף אחד לא אמר לנו", אמרה רוט והוסיפה: "מה יש להגיד, אני לא חושבת על זה".

הרצח של רוט לפני קרוב לשני עשורים זעזע את המדינה. על פי הרשעתם של אלוני וחברו משה בן-איבגי, שהיו בני 14 בזמן המעשה, הם עלו על המונית של רוט בהרצליה וירו בו בגבו. הוא נהרג במקום. עד היום לא ידוע מי מהשניים הוא שלחץ על ההדק. השניים הורשעו ונידונו ל-16 שנות מאסר.

במהלך אחת החופשות של השניים מהכלא ב-1998 שדדו השניים מכולת בהרצליה ופצעו את המוכרת. בעקבות זאת הוסיף בית המשפט חמש שנות מאסר לעונשם. נוסף על כך, הוא נידון לשנת מאסר על הונאה במהלך עבודות השיקום שעשה מטעם שירות בתי הסוהר, אך נקבע כי מחצית מהתקופה תהיה חופפת למאסרו בגין הרצח. בתוך הכלא החל אלוני בתהליך שיקום, שכלל בין היתר השלמת לימודים, ולפני כמה שנים הוא אף התחתן בין כותלי הכלא. ב-2008 הוא הגיש בקשה לניכוי שליש ממאסרו, אך בקשתו נדחתה.

עוד ידיעות משפט ופלילים:
הרב המוכר מצפת החשוד בעבירות מין אושפז בבית החולים כי חש ברע
בת 48 תפצה בן 80 ש"הבטיחה לקיים עמו יחסי מין"
אולמרט ערער על העונש בתיק טלנסקי: "פעולה בתחום האפור"

לעומתו, שותפו לפשע ניצל את אחת מחופשותיו ב-2004 כדי להימלט מהארץ לארגנטינה. לאחר שנעצר במדינה בשל עבירות שביצע שם, בנובמבר 2013 הוא הוסגר לישראל. בן-איבגי עתר לבית המשפט בדרישה לנכות מעונש המאסר שעליו לשאת בישראל את כל הימים שבהם היה נתון במעצר ובמאסר פנימי בארגנטינה ובהחלטה תקדימית קיבל בית המשפט את עמדתו. לפיכך הוא היה אמור להשתחרר כבר באוגוסט 2014, אולם בית המשפט העליון הפך את ההחלטה והוא צפוי להשתחרר רק ב-2018.

לקראת שחרורו הצפוי של אלוני, בשירות בתי הסוהר ביקשו להדגיש כי הוא השלים את כל מכסת ימי המאסר שנגזרו עליו. "לא קיצרנו לו אפילו לא יום אחד, לא בוועדת שליש ולא בקיצור מנהלי", אמרו בשב"ס.

לפניות לכתב: aviash123@walla.co.il

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully