ירי לעבר אמבולנס בהתנחלות בית אל; אין נפגעים

לפי החשד, פלסטינים ירו לעבר שני כלי רכב בכניסה ליישוב בבנימין. זוהו שלוש פגיעות באמבולנס. פרמדיק מד"א שהיה עד לאירוע: "היורה הגיע למקום והסתתר מאחורי קיר, ירה ונמלט". ראש המועצה: "התרענו על הסכנה הכרוכה בפתיחת הכביש"

28/06/2015
צילום: הלל מאיר, עריכה: גדי וינסטוק

אלמונים ירו אמש (שבת) על אמבולנס בכניסה להתנחלות בית אל שבבנימין. זוהו שלוש פגיעות בכלי הרכב, אולם לא היו נפגעים. לפי החשד היורים הם פלסטינים והירי נעשה על רקע לאומני. המשטרה פתחה בחקירה ומבצעת סריקות אחרי החשוד.

שלום גליל, פרמדיק של מגן דוד אדום שהיה בדרכו לביתו ביישוב, סיפר כי שמע ירי לעברו מכביש המוביל לכפר הפלסטיני ביתין, ולאחר מכן בוצע ירי לעבר כלי רכב נוסף שלא נפגע. "היורה הגיע למקום עם כלי רכב והסתתר מאחורי בולדר (סלעים החוסמים את הכניסה ליישוב - ש"ב), ולאחר מכן נמלט", אמר.

מנכ"ל מד"א, רב-מגן אלי בין, אמר כי מדובר בחציית קו אדום. ""במד"א, ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, רואים בחומרה את האירוע המהווה חציית קו אדום של ניסיון לפגוע במתכוון ברכב המיועד לטיפול ולפינוי פצועים וחולים. אנו בטוחים שכוחות הביטחון שפועלים מסביב לשעון ימצו את הדין עם האחראים לתקרית הקשה ומקווים שגם בצד השני יפעלו בנחישות ובקשיחות על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".

עוד ידיעות בוואלה!NEWS:
כשבניינים יהפכו למלכודות מוות: האם ישראל ערוכה לרעידות אדמה?
תיעוד קשה: השניות שלאחר חיסול המחבל בתוניסיה
אלימות הפגינו נגד מתווה הגז בתל אביב וחוסמים כבישים

(עדכון ראשון: 23:27)

עוד בוואלה!

צפו: איך להפוך את ארוחת הערב עם הילדים לפעילות חוויתית?

בשיתוף חברת גליל
האמבולנס שנורה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, הלל מאיר מסוכנות תצפית)

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, אמר: "הכביש לביתין היה סגור יותר מעשר שנים בשל בעיות ביטחוניות. כאשר הוחלט לאחרונה לפתוח את הכביש מחדש התרעתי בפני אלוף הפיקוד, שר הביטחון, שר התחבורה ומתאם הפעולות בשטחים, על הסכנה הביטחונית והתעבורתית במקום. אלוף הפיקוד החליט בכל זאת לפתות את הציר, אך כבר ביום הראשון היה אירוע בטחוני בעקבותיו נסגר הכביש. הערב הגיעו המפגעים דרך הציר הקיים ונמלטו, לאחר שירו באמבולנס, שבדרך נס לא נפגע בו איש. הכתובת הייתה על הקיר ואנו דורשים ממערכת הביטחון לא לפתוח את הכביש, ולסגור גם את צידו השני כך שמפגעים לא יוכלו להגיע לקרבת בית אל ולברוח".

אלמונים ירו לעבר אמבולנס מד"א בכניסה לבית אל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, הלל מאיר מסוכנות תצפית)

כוח צה"ל ירה אתמול למוות בפלסטיני במחסום בקעות שבבקעת הירדן. האיש הגיע במכונית אל המחסום ופתח בירי לעבר כוח מילואים של צה"ל שעסק בפעילות ביטחון שוטף במחסום. בתגובה לירי, השיבו החיילים באש לעבר כלי הרכב ופגעו ביורה. איש מהחיילים לא נפגע באירוע. צה"ל פתח בחקירה.

אלמונים ירו לעבר אמבולנס בכניסה לבית אל; אין נפגעים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, הלל מאיר סוכנות תצפית)
אלמונים ירו לעבר אמבולנס בכניסה לבית אל; אין נפגעים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, הלל מאיר סוכנות תצפית)
אלמונים ירו לעבר אמבולנס בכניסה לבית אל; אין נפגעים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, הלל מאיר סוכנות תצפית)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully