פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "לצורך ריגוש": פרץ לבתים, העיר את הדיירים - ונמלט

   תושב מצפה רמון בשנות ה-30 לחייו נהג לפרוץ לבתים של תושבי העיר בעת שישנו, להעיר אותם ולהימלט מהמקום מבלי לגנוב דבר. באחד המקרים פרץ לדירה, ראה טלוויזיה ונרדם. בהסדר טיעון נגזרו עליו שישה חודשי עבודות שירות

   אישה שוכבת על מיטה (ShutterStock)
   העיר אישה בכך שנגע ברגלה, ולאחר שהתעוררה ברח מהדירה (צילום אילוסטרציה: Shutterstock)

   לפני כשנה וחצי החלו תושבי מצפה רמון להתלונן על פריצות שבוצעו לבתיהם, אולם להפתעתם, דבר לא נגנב. המשטרה פתחה בחקירה שממנה עלה כי מדובר בתושב מצפה רמון בשנות ה-30 לחייו, שנהג לפרוץ לבתיהם של תושבי העיר בזמן שישנו, טפח על גבם על מנת להעירם – ונמלט מהמקום, והכול לצורך ריגוש.

   בהסדר טיעון שהתקבל לאחרונה בבית משפט השלום בבאר שבע הודה הגבר בשש עבירות של הסגת גבול ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר שהומרו לעבודות שירות.

   מהסדר הטיעון עולה כי באחד המקרים הוא עלה על גג בניין, ירד למרפסת הדירה הסמוכה, נכנס לחדר השינה וטפח פעמיים על גבה של אישה שישנה בחדר. האישה התעוררה, נבהלה וצעקה, והפורץ נמלט מהמקום. במקרה אחר הוא פרץ לדירה, העיר זוג שישן בחדר השינה, ושוב, נמלט מיד מהמקום.

   עוד בוואלה!NEWS:
   ראש עיריית ערד לשעבר: "לא עצוב על מות דוד רותם, היה בריון"
   "תאוות בצע חסרת מעצורים"; כתבי האישום בפרשת פישר יוקראו היום
   "ישראל במכבש לחצים על הממשל: תנו לרכוש נשק - והרבה"

   במקרה נוסף נכנס הגבר לדירה נוספת בעיר, העיר אישה בכך שנגע ברגלה, ולאחר שהתעוררה ברח מהדירה. אם היה הפורץ מגיע לדירה ולא רואה בה אנשים ישנים, הוא היה עוזב את המקום ושב אליה כדי לראות אם דייריה חזרו לביתם. באחד המקרים הוא פרץ לדירה, ראה טלוויזיה ונרדם במקום.

   הגבר נתפס בסופו של דבר על ידי טביעות אצבע שנמצאו בזירות. זאת לאחר שכשבוע לפני אחת הפריצות הוא נתפס משוטט ברחוב, ונחקר במשטרה.

   על פי גזר הדין, הרקע לאירועים הוא התמכרות לאלכוהול. "אף על פי שמדובר בעונש מקל, אני סבור כי הכף נוטה דווקא לנסות ולשקם את הנאשם", כתב השופט.

   סנגוריו, עורכי הדין שלום פיניאה ואיל הדר, מסרו: "מעשי הנאשם הסתיימו לשמחתנו ללא פגיעות כלשהן בגוף או ברכוש. בגזר דין מקל יחסית מצא בית המשפט לתת משקל לרקע ההתמכרותי של המעשים ולנכונותו של הנאשם להשתלב בהליכי טיפול ושיקום".