פרטנר זועמת על אורנג', והמנכ"ל מבטיח: "שוקלים את כל הצעדים"

המנכ"ל הנכנס איציק בנבנישתי הביע בריאיון לאולפן וואלה!NEWS כעס על התבטאותו של מנכ"ל אורנג' העולמית, אך טען כי לא נרשם לעת עתה גל התנתקות מצד לקוחות החברה. "הם מבינים שאנחנו חברה ישראלית"

  • אורנג'
  • פרטנר
  • חרם
צילום: אבי כהן, עריכה: ניר חן

יום לאחר שמנכ"ל חברת אורנג' העולמית, סטפן רישר, עורר סערה כשהביע תקווה לסיים את הקשרים העסקיים עם ישראל על רקע תנועת החרם נגד ישראל שצוברת תאוצה, המנכ"ל הנכנס של חברת פרטנר הישראלית, איציק בנבנישתי, הסביר כי החברה טרם החליטה על נקיטת צעדים בנושא. "רק לאחרונה חידשנו את החוזה אחרי 17 שנים של הצלחה מצד שני הצדדים. אנחנו שוקלים את כל הצעדים ואת כל ההיבטים - המשפטיים והמסחריים", אמר בנבנישתי בריאיון לאולפן וואלה!NEWS.

במכתב שהפיץ הבוקר בנבנישתי יחד עם בעל השליטה בפרטנר, חיים סבן, נכתב: "אנו רוצים לעדכנכם כי היום יצא מכתב חריף לבכירי ולבעלי פראנס טלקום (אורנג') אשר טוען להפרה ולפגיעה במותג Orange ישראל ובו נתבע זכויותינו".

עוד בוואלה! NEWS

כאבי שרירים? אולי זו דלקת - כך תטפלו בזה

לכתבה המלאה
מכתב ששלח הבעלים חים סבו המנכ"ל הנכנס איציק בנבנישתי הבוקר לעובדים (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

"אנחנו זועמים על דברי מנכ"ל אורנג', אבל בטוחים שהלקוחות יבינו ויישארו", אמר בנבנישתי. "אנחנו לא מזהים גל של התנתקות. הלקוחות מבינים שאנחנו חברה ישראלית לגמרי בבעלות הציבור". בנבנישתי הצביע על בעיה רחבה יותר מזו של החברה שבראשה הוא עומד: "זה אירוע כלל לאומי. הבעיה היא של המדינה ולא רק שלנו. יש גל הולך וגואה של התלהמות אנטי-ישראלית".

עוד על סערת אורנג':
כשהלחץ ישפיע על מקבלי ההחלטות: אסור לזלזל באפקט אורנג'
בנט על דברי מנכ"ל אורנג': "פרטנר הקורבן - לא להחרים אותה"
מנכ"ל פרטנר משיב אש: "אם אורנג' יעזבו - הם ישלמו הרבה כסף"

"הבעיה היא של המדינה ולא רק שלנו". בנבנישתי (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

על אף האופטימיות של המנכ"ל בנוגע להבנה מצד הלקוחות, רק הבוקר הודיעו שתי חברות ישראליות על ניתוק מפרטנר. חברת "קל אוטו", העוסקת בהשכרת כלי רכב, מסרה כי בחברה נדהמו לשמוע את הצהרת מנכ"ל אורנג' העולמית לחרם על ישראל והחליטו להתנתק מהמותג באופן מידי ולהחזיר לחברה כ-400 מכשירי סלולר הנמצאים בידי עובדי החברה.

"קל אוטו חברה ישראלית ופטריוטית", נמסר בהודעת החברה. מנכ"ל "קל אוטו", דני שביט, הוסיף: "הייתי ממליץ למנכ"ל פרטנר להתנתק מהמותג אורנג' ולתבוע את מנהל המותג העולמי על פגיעה קשה בחברה המקומית. אם יפעל כך נשמח לחזק את ידיו".

מנכ"ל אורנג', סטפן רישר (צילום: AP)

חברה נוספת, "פשוט ירוק", העוסקת בשיווק דשא סינתטי, הודיעה גם היא על התנתקות מפרטנר, ועל ביטול 34 מנויים סלולריים. בחברה הוסיפו כי הנחו את כל העובדים להימנע מלהתחבר לרשתות אורנג' בנסיעות לחו"ל בכל מדינה שבה היא פעילה ולבחור בחלופות.

"אנו מסיימים לעת עתה את הקשר עם פרטנר בצער מסוים כיוון שנהנינו משרות טוב וממחירים הוגנים", אמר מנכ"ל "פשוט ירוק", גיא סער, "אולם כל עוד החברה קשורה בדרך כלשהי לאורנג' העולמית, לא נוכל להביט על עצמנו במראה כשאנחנו מממנים מכיסנו אפילו חלקיק ממשכורתו של מר סטפן רישר. המאבק נגד החרמות צריך להיות משותף לכל אזרח במדינת ישראל, בלי קשר לדעות פוליטיות, ואנו חשים חובה וזכות ליטול בו חלק.

לפניות לכתבת: danayark@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully