עיצומים במפעלי ים המלח: "הנהלת כיל מזלזלת בעובדים"

בתום שלושה חודשים של שביתה שבו העובדים למפעל, אולם כעת הם טוענים: "הנהלת החברה מנסה בכל דרך לפגוע בעובדים ובתנאיהם, במקום להתעסק בהבראת המפעל". הנהלת כיל: "אין סיבה לעיצומים"

04/06/2015
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: טל רזניק

שלושה ימים לאחר ששבו לעבודה, עובדי מפעלי ים המלח פתחו אתמול (רביעי) בעיצומים, מכיוון שלטענתם ההנהלה שבה לפעול בכוחנות מול העובדים. בתום שביתה שארכה שלושה חודשים, נחתם ביום חמישי שעבר הסכם בין הנהלת כיל לנציגי העובדים, אולם כעת טוענים העובדים כי ההנהלה מתייחסת אליהם ב"זלזול מוחלט".

אחד העובדים טען כי "ההנהלה מנסה למרר את חיינו לאחר ההסכם". לדבריו, "הם ניסו לבטל את זמני בית הכנסת, הם מדברים בבוטות ובזלזול מוחלט לעובדים. אנחנו לא נהיה שק חבטות". יו"ר ועד העובדים, ארמונד לנקרי, הוסיף: "מצב זה לא יכול להמשיך".

עוד בוואלה חדשות:
עובדי כיל חוזרים לעבוד: "ניצחנו את הטייקון מלונדון"
עובדי כיל הפורשים: "זורקים אותך מהבית ונוסעים במרצדס"
כך ניצחנו: מבט מבפנים למאבק של עובדי כיל

עוד בוואלה!

5 הנקודות הכי טובות בארץ לפיקניק לא שגרתי

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
לנקרי בהפגנת העובדים בחודש מרץ(צילום: ניב אהרונסון)

לדבריו של לנקרי, שמילא תפקיד מרכזי במגעים לסיום השביתה, "הנהלת החברה מנסה בכל דרך לפגוע בעובדים ובתנאיהם, במקום להתעסק בהבראת המפעל. אנחנו נפעל בכל דרך חוקית כדי שמצב זה שבו ההנהלה פוגעת בזכויות העובדים לא יימשך. כנראה שלהנהלה לא הספיקה השביתה של שלושת החודשים האחרונים".

מהנהלת כיל נמסר בתגובה כי "אין סיבה לעיצומים. נשב עם הוועד ונפתור את העניין ביחד". כמו כן, היום צפויה להתכנס ועדת המעקב על ההסכם במפעלי ים המלח. עיקרי ההסכם נוגעים למניעת הפיטורים ההמוניים של עובדי המפעל.

לפניות לכתב: yanir9310@walla.com

אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully