האפיפיור: "אבו מאזן - מלאך של שלום שמנצח את הרוח הרעה"

במהלך ביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית בוותיקן שברומא העניק פרנציסקוס לאורחו מדליה המייצגת את השלום והביע תקווה לחידוש התהליך המדיני. "הצדדים חייבים לקחת החלטות אמיצות"

סוכנויות הידיעות
16/05/2015
צילום: רויטרס, עריכה: מתן חדד

האפיפיור פרנציסקוס כינה היום (שבת) את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן "מלאך של שלום, שמשמיד את הרוח הרעה של המלחמה". במהלך ביקורו של אבו מאזן בוותיקן, פרנציסקוס ציין את היחסים החמים בין הכס הקדוש לפלסטינים, והעניק לאורחו מדליה המייצגת את השלום. זו אינה הפעם הראשונה שהאפיפיור מתייחס כך למורשתו של אבו מאזן, ובמהלך ביקורו בישראל ובגדה המערבית בשנה שעברה, הוא כינה אותו, כמו גם את הנשיא לשעבר שמעון פרס, "אנשים של שלום".

אבו מאזן הגיע לרומא לרגל קידושן של שתי נזירות שחיו במאה ה-19 בשטח פלסטין שהיה תחת האימפריה העותמאנית, בטקס שייערך מחר. שתי הקדושות, מרים בווארדי, מייסדת המנזר הכרמליתי הפלסטיני, ומארי אלפונסין גטאס, שפעלה בירושלים, הן הראשונות מהמזרח התיכון שהופכות לקדושות לאחר התקופה הראשונה לנצרות. אבו מאזן העניק לאפיפיור שרידי חפצים שהיו שייכים להן.

עוד בוואלה חדשות:
במשרד החוץ זעמו - אבל אין חדש בהכרה של הוותיקן בפלסטין
"גזענית וקיצונית": הפלסטינים מגיבים לממשלת נתניהו החדשה
אובמה: "אין סיכוי להסכם בין ישראל לפלסטינים בשנה הקרובה"

טוב לדעת (מקודם)

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים ללב

מוגש מטעם שחל
אבו מאזן והאפיפיור פרנציסקוס, היום(צילום: רויטרס)

בכירי הכנסייה הקתולית רואים בקידושן של הנזירות הפלסטינית סימן לתמיכה בנוצרים במזרח התיכון, על רקע רדיפה מצד ארגונים איסלאמיסטיים בתקופה האחרונה, שהביאה נוצרים רבים להימלט מבתיהם. לצד זאת, ביקורו של אבו מאזן מסמן גם את חתימת ההסכם הבילטראלי בין הכנסייה ל"מדינת פלסטין", שמבהיר כי הוותיקן מכיר ברשות הפלסטינית כישות מדינית לכל דבר ועניין.

בוותיקן הביעו "שביעות רצון" מהאמנה החדשה במהלך השיחות בין המשלחות. כמו כן, הכס הקדוש הביע את תקוותו כי השיחות הישירות עם ישראל יתחדשו. "אנו מקווים שבתמיכת הקהילה הבינלאומית, הישראלים והפלסטינים ייקחו באופן נחוש החלטות אמיצות לקידום השלום", נמסר. כמו כן, קראו בוותיקן לקיים שיחות בין מנהיגי הדתות השונות על מנת לפעול באופן משותף נגד הטרור.

אתמול חזר יו"ר הרשות על תנאיו לחזרה לשולחן המשא ומתן. בנאום שנשא ופורסם בכלי התקשורת הפלסטיניים, הבהיר אבו מאזן כי שלושת התנאים העיקריים שהוא מציב לחידוש השיחות הם הפסקת הבנייה בהתנחלויות, שחרור האסירים שנכלאו לפני הסכמי אוסלו וקביעת זמן מוגדר של שנה למשא ומתן, שבמסגרתו יוחלט על לוח הזמנים לסיום הכיבוש עד לסוף שנת 2017.

גם שמעון פרס זכה לכינוי "איש של שלום". בעת ביקור האפיפיור באזור בשנה שעברה(צילום: רויטרס)
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בביקור בוותיקן, מאי 2015(צילום: רויטרס)
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בביקור בוותיקן, מאי 2015(צילום: רויטרס)
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בביקור בוותיקן, מאי 2015(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully