בגלל מום נדיר: תינוקת בת שנה וארבעה חודשים לא יכולה לאכול

מאיה פישר נולדה עם חיבור בין הוושט לקנה הנשימה, דבר שמצריך אשפוזים רבים וניתוחים מסובכים. כעת, מנסים הוריה לגייס את הכסף עבור ניתוח נוסף בארצות הברית. "הצוות הרפואי יוכל לאפשר למאיה להתפתח כמו ילד רגיל"

מור שמעוני
13/05/2015
את הניתוח הראשון עברה מאיה בגיל שלושה שבועות. משפחת פישר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, עפר גדנקן)

מאז שנולדה, לפני שנה וארבעה חודשים, מאיה פישר לא אכלה. היא נולדה עם פיסטולה – חיבור בין הוושט לקנה הנשימה, שגורם לאוכל לעבור לריאות במקום לקיבה. המום הנדיר אינו מאפשר למאיה לאכול דרך הפה כלל ואף מוביל להשתנקויות מרובות, דלקות ריאות חוזרות ואשפוזים רבים.

את הניתוח הראשון עברה מאיה בגיל שלושה שבועות ומאז עברה עוד כמה ניתוחים. כעת ממתינה מאיה לניתוח נוסף, אותו מקווים הוריה שתוכל לעבור בארצות הברית. באמצעות עמותת "קו לחיים" הם מנסים לאסוף את סכום הכסף הגבוה הדרוש לכך. מאז החלו בגיוס תרומות נאסף כמחצית מהסכום הנדרש, אולם הדרך עדיין ארוכה.

עוד בוואלה! NEWS:
ייבדק מידע על התנהלות לא תקינה של עו"ד דוד בכהונתה כפרקליטת מחוז
כך נכשל משרד החינוך במלחמתו בתופעת המכונים הפרטיים
עובדי כיל נגד ההנהלה: "משתמשת במשטרה כדי להפחיד אותנו"

מאיה פישר, חולה בפיסטולה, מום נדיר שאינו מאפשר לה לאכול. מאי 2015. עפר גדנקן, מערכת וואלה! NEWS
"אחרי הניתוח תצטרך מאיה ללמוד לאכול". מאיה פישר, משמאל, עם אחיה(צילום: מערכת וואלה! NEWS, עפר גדנקן)

למאיה, שמתגוררת עם משפחתה בגבעת שמואל, שלושה אחים: אח תאום בשם עמית ושני אחים גדולים ששמותיהם הלל ומתן. כשנולדה, נאלצו הוריה להתמודד עם מצבה המורכב ובאותה עת לטפל באחיה התאום. "למזלנו, אנחנו מוקפים במשפחה מדהימה ואנשי קהילה נהדרים כאן בגבעת שמואל", מציינת אמה, עדי פישר. "חלקם הפסיקו את החיים שלהם ונותנים לנו תמיכה כלכלית, פיזית ונפשית. מאז שהתאומים נולדו, לא היינו לבד לרגע. אנחנו רק צריכים לשלוח הודעה שמאיה מאושפזת - ומישהו מתייצב".

עוד בוואלה!

כולל הופעות של ריטה ואמיר דדון: הפסטיבל הצבעוני שאסור לכם לפספס

בשיתוף קק"ל

עלות הניתוח: 250 אלף דולר

מאיה נמצאת בסכנת חיים בשל מצבה. היא מחוברת לשלושה צינורות שונים, אשר מזינים אותה ומנקים את ההפרשות מגופה. כעת, תולים בני המשפחה תקווה במרכז הרפואי Boston Children's Hospital, שבארצות הברית, שם ישנה מחלקה שמתמחה בניתוחי וושט. "הניסיון והידע של הצוות הרפואי יכולים לאפשר למאיה לאכול, לנשום, לגדול ולהתפתח כמו כל ילד רגיל", אומרת האם.

עלות הניתוח עבור מאיה, ללא הוצאות טיסה ושהייה, הוא 250 אלף דולר. מחצית מהסכום כבר נתרם. "אנחנו מודים מאד למי שתרם", אמרה האם בהתרגשות. "מאיה כבר לומדת לעמוד בעזרת פיזיותרפיסטית ואחרי הניתוח היא תצטרך ללמוד לאכול".

ניתן לתרום למאיה בכמה דרכים:
העברה בנקאית לחשבון הנאמנות בבנק הפועלים סניף 532 מס' חשבון 508629 על שם "קו לחיים" עבור מאיה.
משלוח שייק ל"קו לחיים" עבור מאיה, גונן 15 פתח תקווה, 49170.
באתר "קו לחיים" בכתובת: http://www.kavlachayim.co.il/?categoryId=102475

לפניות לכתבת מור שמעוני: mor.shimony@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully