שני מטעני צינור התפוצצו באתר גידול קנאביס רפואי בצפון

משפחה שקיבלה היתר ממשרד הבריאות לגדל את הצמח נחרדה לגלות שמטען הונח מתחת לרכבם, ומטען נוסף הונח בחצר ביתם. כעת, הם חוששים מהשתלטות של גורמים עברייניים על בית הגידול. "לא קיבלנו איומים. חשבנו שמדובר בקטיושות"

11/05/2015
בית המשפחה, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חמד אלמקת)

תשע שנים אחרי שהחלו לפתח ולגדל באישור משרד הבריאות קנאביס רפואי, בני משפחה מיישוב קטן בצפון הארץ נחרדו אתמול (ראשון) לגלות כי הם מהווים מטרה. זאת, לאחר ששני מטעני צינור הוטמנו מתחת לרכבם ובחצר ביתם והתפוצצו בשעה 4:00 לפנות בוקר. לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוצים, אולם נזק נגרם לרכב ולבית.

האירוע הותיר את בני המשפחה המומים. "מעולם לא קיבלנו רמזים על העתיד להתרחש", אמר לוואלה! NEWS בעל הבית. "לא איומים ולא גורמים כאלה ואחרים שנתנו לנו להרגיש שאנחנו מפריעים להם בפעילותנו. כששמענו את הפיצוצים חשבנו בהתחלה שמדובר בקטיושות, כמו שנפלו מסביבנו במלחמת לבנון השנייה".

עוד בוואלה! NEWS:
שרה נתניהו: "נפתלי איים - משרה לכל חייו או שיביך את בעלי"
הקבלן הבכיר החשוד בפרשת פישר הוא יאיר ביטון
חיים ילין: "הרצוג נרדם". איתן כבל: "ריח נתניהו עדיין דבק בלפיד"

הטכנולוגיה - בנעל

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

מוגש מטעם אפוסתרפיה
משפחה בצפון שמגדלת קנאביס רפואי והושלך על הבית שלהם מטעני חבלה, מאי 2015(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חמד אלמקת)

במשך כל שנות פעילותו של בית הגידול הקפידו בעליו על עמימות ועל סודיות המקום. אחת מהסיבות לכך נעוצה בחשש שגורמים עברייניים ינסו לפרוץ אליו ולהשתמש בקנאביס, שנועד לצרכים רפואיים, לצרכנים עברייניים. המשפחה הפעילה במקום בין היתר מעבדה לפיתוח זנים חדשים לקנאביס הרפואי.

עשרות מתנדבים שמצאו בצמח מזור למחלותיהם וכאביהם, מילאו אתמול את המקום וסייעו לעוסקים במלאכה. בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו לזירה הפסטורלית שוטרים, חוקרים ואנשי המעבדה לזיהוי פלילי. המשטרה אספה ממצאים מהשטח ובשל רגישות הפרשה החקירה הועברה ליחידה המרכזית של משטרת מחוז הצפון בפיקודו של ניצב-משנה משה כהן.

לפניות לכתבת עדי חשמונאי: adihashmonai@walla.co.il

(עדכון ראשון: 18:51)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully