פרשת פישר

הדילמה של מח"ש: להאריך את מעצר הפרקליטה או לעכב את החקירה?

פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד שנעצרה בחשד לתיווך לשוחד בפרשת רונאל פישר נמצאת כעת במעצר, אולם החשוד הנוסף שפעל עמה לכאורה אינו נמצא בארץ, וספק אם ישוב. במח"ש חוששים מתיאום גרסאות אם היא תשוחרר

07/05/2015
צילום: עומר מירון, עריכה: שניר דבוש

לאחר הארכת מעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, שנעצרה ביום שלישי בחשד לתיווך לשוחד ולשיבוש הליכי משפט בפרשת פישר, החוקרים במחלקה לחקירות שוטרים ניצבים בפני דילמה. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרה של דוד בשלושה ימים, וכעת שוקלים במח"ש אם לבקש הארכת מעצר נוספת, שהיא בבחינת עינוי דין עבור דמות ציבורית בכירה כמו דוד, או לבקש לשחררה למעצר בית, ובכך אולי לסכן את התקדמות החקירה.

דוד חשודה שפעלה יחד עם עורך הדין רונאל ופישר ורב-פקד ערן מלכה מלהב 433 על מנת לקבל שוחד בתיקים שבהם ייצגה יחד עם פרקליט הצמרת. אחד מתיקים אלה הוא משפטו של יאיר ביטון, בעלי חברת "ב. יאיר", שלא נמצא כעת בישראל. במח"ש עלה החשש כי הוא כלל לא ישוב ולא יהיה ניתן להשלים את חלקו בחקירת הפרשה.

עוד בוואלה חדשות:
פרשת פישר: בדיקת התיקים של דוד תקועה בשל עיצומי הפרקליטים
החשד: רות דוד קיבלה כספים לא כשרים בפרשת "ב.יאיר"
פרשת פישר: החשודה בתיווך לשוחד - פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר

עוד בוואלה!

הקוסמטיקאית של הסלבס עם 5 טיפים מנצחים לאנטי אייג'ינג

בשיתוף קליניק
דוד ופישר(צילום: עיבוד תמונה, אייל טואג, נועם מושקוביץ)

נציגי הפרקליטות הבכירים וגורמי מח"ש ממשיכים כעת בדיונים, בניסיון לקבוע כיצד יש לנהוג עם דוד כאשר ביטון כאמור אינו בארץ וכל בקשה נוספת להארכת מעצר תהיה כבדת משמעות. אם ביטון היה נמצא בארץ, הוא היה נחקר בגין החשדות נגדו ולא הייתה כל מניעה מלשחרר את דוד ממעצר. במח"ש היו מעדיפים מצב שבו דוד וביטון נמצאים במקביל בחדרי החקירות, מחשש לשיבוש הליכי חקירה או לתיאום גרסאות, כפי שעלול לקרות. עם זאת, כיוון שהוא לא נמצא בישראל, אפשרויות החקירה על ידי מח"ש מוגבלות.

ביטון אינו שוהה בישראל באישור הפרקליטות, על אף שזו הכריעה על העמדתו לדין בחשד להלבנת כספי ארגון הפשע של יצחק אברג'יל. במח"ש ירצו לחקור את ביטון על מנת לקבוע אם הוא עודכן מבעוד מועד על החקירה ועל המעצר הצפוי, כשלפי החשד, המסר הועבר לו מערן מלכה, שהיה מעורה בפרטי הפרשה. דוד עצמה ייצגה את ביטון בשלבי המעצר.

יאיר ביטון(צילום: יותם רונן)

בתוך כך, פרקליט המדינה שי ניצן העביר אתמול אגרת לעובדי הפרקליטות, ובה התייחס להתפתחויות החדשות והדרמטיות בפרשת פישר. "ודאי שמעתם את דבר חקירתה ומעצרה של פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, הממלא את מהדורות החדשות והרשתות. ברי כי אינני יכול לפרט באשר לחקירה, אולם מצאתי לנכון לפנות אליכם נוכח התפתחות זו. אני ער לכך שאצל רבים מאתנו מדובר בטלטלה של ממש. חקירתו ומעצרו של פרקליט לשעבר, ודאי בכיר כל כך, הם אירוע חסר תקדים", כתב.

"אני משוכנע שלמרות האירוע הקשה, כולנו נמשיך לפעול בדרכנו מימים ימימה, ברוח ערכי שלטון החוק והאינטרס הציבורי, בהגינות, יושרה ומקצועיות. מאז ומתמיד האמנו כי כולם שווים בפני החוק. לאור עקרון יסודי זה פעלנו עד היום וכך נמשיך תמיד", הוסיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully