פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "נכבוש את רומא": דאעש ערף ראשיהם של 21 נוצרים

   לוחמי המדינה האיסלאמית פרסמו תיעוד הוצאתם להורג של קופטים מצריים שנחטפו מהעיר סירת בלוב בחודש שעבר. הלוחמים בסרטון מבטיחים להילחם בנצרות ברחבי העולם: "ננתץ את הצלב, נהרוג את החזירים". קהיר שוקלת תגובה צבאית

   "נכבוש את רומא": דאעש ערף ראשיהם של 21 נוצרים

   לוחמי "המדינה האיסלאמית" (דאעש) פרסמו אתמול (ראשון) סרטון נוסף ובו תיעוד עריפת ראשיהם של 21 נוצרים קופטים מצריים שנחטפו מהעיר סירת שבלוב בחודש שעבר. על פי הכתוב בסרטון, ההוצאה להורג נעשתה במחוז טריפולי.

   בסרטון נראים הקופטים מובלים בסרבלים כתומים בחוף הים. לאחר מכן מאיימים לוחמי הארגון המופיעים בסרטון כי ירחיבו את פעילות הג'יהאד אל אירופה וכל מקום שבו קיימת הנצרות. "לאחרונה ראיתם אותנו בהרי סוריה, וכעת אנחנו נמצאים מדרום לרומא, בארץ האיסלאם לוב. צלבנים, ביטחונכם יהיה משאלה בלבד", נאמר.

   לקריאה נוספת:
   מחבלים מתאבדים של דאעש תקפו בסיס עיראקי-אמריקני
   בלעדי לוואלה חדשות: כך ניצחתי את דאעש בקרב
   "לא תשטו בנו": דאעש פרסם ריאיון עם "מרגל מהמוסד שנלכד"

   דאעש הוציא להורג 21 מצרים קופטים בלוב (צילום מסך , יוטיוב)
   מצרים שוקלת תגובה צבאית בעקבות ההוצאה להורג (צילום מסך מתוך הסרטון)

   עוד מאיימים הלוחמים בסרטון כי ישלבו כוחות נגד נוצרים ברחבי העולם. "אתם נלחמים בנו יחד, על כן אנחנו נלחם יחד נגדכם. עד אשר ננתץ את הצלב, נהרוג את החזירים ונטיל את הג'יזייה (מס על נוצרים בח'ליפות האיסלאמית). הים אליו הושלכה גופתו של שייח אוסאמה בן-לאדן יתמלא בדם שלכם". בסוף הסרטון מאיים אחד הלוחמים: "נכבוש את רומא בעזרת אללה".

   דובר הכנסייה הקופטית במצרים אישר כי האנשים שהוצאו להורג בסרטון הם אכן הקופטים שנחטפו בלוב בחודש שעבר. נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, הכריז על שבעה ימי אבל בעקבות הרצח וכינס ישיבה של המועצה לביטחון לאומי כדי לדון באפשרויות תגובה. גורם מצרי מסר לרשת אל-ערבייה כי קהיר שוקלת תגובה צבאית.

   דאעש (צילום מסך)
   הנשיא סיסי הכריז על שבוע אבל (צילום מסך מתוך הסרטון)

   שלשום פרסם דאעש סרטון תחת הכותרת "מסר לצרפת" ובמהלכו קרא לבצע פעולות טרור נוספות בפריז, מאחר שצרפת "חצתה את הקווים האדומים". בסרטון נראים שני לוחמי דאעש מדברים בצרפתית, אשר פונים לנשיא צרפת פרנסואה הולנד וכן לעם הצרפתי, לבלגיה ולדוברי השפה הצרפתית. "לוחמי דאעש פרוסים בכל מקום והסיוט שלכם מתחיל עכשיו, ביחד עם הלחימה האמיתית".

   (עדכון ראשון: 22:01)

   דאעש (צילום מסך)
   (צילום מסך מתוך הסרטון)