הסלמה בגבול הצפון

החשש שעלה בצפון: דמויות חשודות זוהו בגבול לבנון

כוח צה"ל באזור רכס רמים זיהה כמה דמויות חשודות שהתקרבו לגבול מצדו הלבנוני. משנותק עמן קשר העין, עלה החשש שמדובר בפעילים שחדרו לישראל. לאחר זמן קצר, החשש הוסר

21/01/2015
צילום: חמד אלמקת עריכה: ניב פוקס

החשש לחדירה בגבול הצפון התעורר לאחר שכוח צה"ל זיהה כמה דמויות חשודות מכיוון לבנון – כך הותר הערב (רביעי) לפרסום. לאחר שנותק עמן קשר העין, עלה החשש שמדובר בפעילים שניסו לחדור לשטח ישראל. לאחר זמן קצר, נשללה האפשרות של חדירה לשטח הישראלי.

המתיחות בצפון - כותרות נוספות:
המתיחות בגבול הצפון: הוסר חשש לחדירת מחבלים
"נסראללה מחפש אותנו": בצפון נערכים, וחוששים ממנהרות וטילים
אחרי החיסול: צה"ל מתגבר כוחות ברמת הגולן ובגבול לבנון

כוחות באזור רכס רמים, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חמד אלמקת)

בעקבות החשש, באזור השעה 18:00, הונחו תושבים באזור רכס רמים להישאר בבתיהם. גם כבישים באזור הצפון נסגרו לתנועה. לאחר שהחשש הוסר, הכבישים נפתחו מחדש והתושבים עודכנו שהם יכולים לצאת מהבתים. "אמרנו לנו לשבת בחושך ולחכות", סיפר תושב קיבוץ יפתח בשיחה עם וואלה! חדשות בזמן האירוע הביטחוני.

טוב לדעת (מקודם)

7 גורמי סיכון למחלות לב ודרך אחת לזיהוי מוקדם ומניעת נזקים ללב

מוגש מטעם שחל
כבישים באזור נסגרו לזמן קצר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, חמד אלמקת)

מאז התקיפה בסוריה ביום ראשון, שבה חוסל ג'יהאד מורנייה, בנו של רמטכ"ל חיזבאללה עימאד מורנייה, גבר החשש של תושבי הצפון. במקביל, תוגברו באזור כוחות "כיפת ברזל", חי"ר, ארטילריה ויחידות מקצועיות נוספות, כולל חיל האוויר. צה"ל עיבה גם את מערכי ההגנה סביב אסדות גז בים. בעקבות המתיחות בגבול ביטל הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ את נסיעתו לכנס רמטכ"לים של נאט"ו בבריסל.

אזור רכס רמים, הערב(צילום: ג'יליס)

מאז התקיפה גם מתקבלים דיווחים רבים מצד אזרחים על שיירות טנקים, נגמ"שים וסוללות ארטילריה שנראו על כביש 6 בדרך צפונה. לדברי גורמי צבא, "פיקוד צפון מתנהל כבשגרה ותנועת הכוחות בשטח קשורה לתרגילים של כוחות סדיר ומילואים". זאת ועוד, חיילים מילואים דיווחו כי קיבלו הודעות באמצעות מערכת טלפונים של משרדי קישור של צה"ל, לעדכון אתרי גיוס למקרה חירום. גורמי צבא הסבירו כי מדובר בריענון נהלים ונתונים שמתקיימים מדי שנה.

לפניות לכתבים:
אמיר בוחבוט - amirbohbot@walla.com
עדי חשמונאי – adihashmonai@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully