מתקפת הטרור בפריז

פרס בטקס לזכר הטבח בצרפת: חזית אחת נגד הברבריות

שגריר צרפת בישראל פטריק מיזונאב אירח בביתו ביפו את הנשיא לשעבר, השר סילבן שלום ואת הרצוג ולבני. "זאת מערכה היסטורית נגד הטרור", אמר פרס. השגריר: "שום זוועה לא תגדע את החירות"

צילום: יוסי ציפקיס, עריכה: ניב פוקס

טקס זיכרון ל-12 קורבנות הטבח אתמול במשרדי העיתון "שרלי הבדו" בפריז התקיים היום (חמישי) בבית השגריר הצרפתי ביפו . שגריר צרפת בישראל פטריק מיזונאב אירח את הנשיא לשעבר שמעון פרס ופוליטיקאים נוספים, בהם השר סילבן שלום, יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג ויו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני. כמו כן, למקום הגיעו דיפלומטים נוספים וכן עשרות מחברי הקהילה הצרפתית בישראל.
"אתמול נרצחו 12 גברים ונשים באכזריות ובמוג לב", פתח

פרס את דבריו בשפה הצרפתית. "אני מביע את תנחומיי למשפחות קורבנות הזוועה. קורבנות של מערכה היסטורית עמוקה וכבדה נגד ברברים ונגד טרור". הנשיא לשעבר הוסיף כי "לעולם לא נשכח איך צרפת עמדה לצדנו גם בשעות קשות. לא ננטוש אתכם גם באבלכם. אני יודע כי לבכם דומם, אך אני משוכנע כי החופש ינצח וכי צרפת תנצח. אנחנו עומדים יחד בחזית אחת למען כבוד האדם ולמען חירות האדם ומול הברבריות. חזית נגד דיכוי ולמען חופש, שוויון ואחווה".

עוד על הטבח בצרפת
המצוד בפריז: הרשויות יפצחו את "רשת הסיוע הג'יהאדיסטית"?
הפיגוע בפריז חשף את הפרצוף הכפול של ארדואן
שגריר בצרפת לשעבר: "אויב פנימי רצח, צריך בדק בית"

עוד בוואלה!

תסמכו עליו: חומוס סלק משוגע (ומטמטם) של עומר מילר

לכתבה המלאה
"אני שרלי". הנשיא לשעבר פרס ושגריר צרפת מיזונאב, הערב (צילום: יותם רונן)

השגריר הצרפתי הודה לפרס ופנה לאזרחי מדינת ישראל: "אני רוצה להודות לישראלים ולישראליות על הבעת הסולידריות שלהם". מיזונאב הציג את תמונות הנרצחים ואמר כי "בין הקורבנות ארבע קריקטוריסטים. התמונות שלהם פה לפניכם. השמות מוכרים בקרב העם הצרפתי. אני גם לא שוכח את שני האנשים שעבדו עם העיתון ושני השוטרים שנרצחו בעת מילוי תפקידם. זאת הייתה פגיעה בחופש העיתונות ובחופש הביטוי. העקרונות האלו חשובים לצרפת כמו לישראל, שמכירה מקרוב את הטרור. שום מעשה זוועתי לא יצליח לגדוע את החירות. גם צרפת תעמוד כחומה בצורה".

כוחות הביטחון בחיפושים אחרי החשודים בפיגוע, היום (צילום: רויטרס)

אחריו דיבר השר שלום, ואמר כי "אתמול היה ניסיון לפגוע בערכים שלהם אנחנו שותפים. זה רק הראה שטרור יכול לפגוע בכל מקום ובכל אחד. עלינו לעמוד יחד נגד הרדיקלים. אנחנו לא נגד האיסלאם - רובם מודרניים ורוצים לחיות בחופש, אבל הקיצונים מנסים לערער את הביטחון והחופש שלנו. עלינו להילחם נגדם בכוח. לטרור אין סיבה והוא לא מחפש סיבה".

יו"ר האופוזיציה הרצוג ניסה להציג חזית מאוחדת עם שלום. "כל המערכת הפוליטית מאוחדת כדי להביע את תנחומינו לעם הצרפתי", הצהיר הרצוג. "אין קואליציה ואין אופוזיציה, כולנו יחד אתכם. ישראלים מכל קצוות הקשת הפוליטית מזדהים עמכם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully